Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Kwartały pilotażu - harmonogram spotkań na październik

Można już zapoznać się z październkowym harmonogramem spotkań w kwartałach pilotażu w ramach projektu pilotażowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

27 grudnia 2016

Uwaga na silny wiatr

Uwaga na silny wiatr

Jak zapowiadają synoptycy, dziś /27 grudnia/ do godzin wieczornych należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru, nawet do 80 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2016

O ekologii w Suchej Górze

O ekologii w Suchej Górze

W spotkaniu poświęconym ekologicznemu i oszczędnemu paleniu piecach węglowych wzięli udział mieszkańcy Suchej Góry. Akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 38, zorganizowało Towarzystwo Suchogórskie.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 listopada 2016

Jak efektywnie spalać węgiel

Jak efektywnie spalać węgiel

Bytom kontynuuje batalię o czyste powietrze. Po prezentacji drona - latającego laboratorium, które bada, czym bytomianie palą w piecach, przyszedł czas na lekcję ekologicznego i oszczędnego spalania węgla.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 listopada 2016

Spalaj ekologicznie! Przyjdź na pokaz!

Spalaj ekologicznie! Przyjdź na pokaz!

Bytom kontynuuje batalię o czyste powietrze. Po prezentacji drona - latającego laboratorium, które bada, czym bytomianie palą w piecach, czas na lekcję  ich oszczędnego i ekologicznego eksploatowania. Już w sobotę, 26 listopada o 11.00 na Rynku odbędzie się pokaz efektywnego spalania węgla.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 listopada 2016

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

W związku z przypadkami wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (African swine fever, ASF) u świń domowych na terenie Polski, Główny Lekarz Weterynarii wystosował apel do hodowców trzody chlewnej.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 listopada 2016

Informacja Państwowego Instytutu Weterynarii

Informacja Państwowego Instytutu Weterynarii

W związku z przypadkami wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (African swine fever, ASF) u świń domowych na terenie Polski, Państwowy Instytut Weterynarii udostępnił film dotyczący zasad ochrony świń przed chorobą.

ZOBACZ WIĘCEJ
8 listopada 2016

Podpisano porozumienie w sprawie UNESCO

Podpisano porozumienie w sprawie UNESCO

Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podpisał wczoraj /7 listopada/ porozumienie o współpracy na rzecz obiektów pogórniczych z Bytomia, Tarnowskich Gór i Zbrosławic, zgłoszonych do wpisu na listę UNESCO.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 listopada 2016

Informacja Koła Łowieckiego "Orlik" w Czeladzi

Informacja Koła Łowieckiego "Orlik" w Czeladzi

Koło Łowieckie "Orlik" w Czeladzi opublikowało kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2016/2017.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 października 2016

Bytom wyróżniony w konkursie Ekolaury

Bytom wyróżniony w konkursie Ekolaury

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Ekolaury, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii. Wśród wyróżnionych firm i instytucji, znalazła się gmina Bytom, która otrzymała wyróżnienie za projekt termomodernizacji 17 bytomskich szkół.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 października 2016

Testowali drona

Testowali drona

Udział w tym pilotażowym projekcie, to kolejne proekologiczne przedsięwzięcie miasta, którego celem jest poprawa jakości powietrza.  Programy ukierunkowane na walkę z niską emisją realizowane są w naszym mieście już od 1994 roku – mówi Andrzej Panek, wiceprezydent Bytomia, podczas pokazowego testu drona.

ZOBACZ WIĘCEJ
6 października 2016

Mój dziki hajmat

Mój dziki hajmat

Mój dziki hajmat - wystawę 40 niezwykłych fotografii przyrodniczych Łukasza Koby, będzie można oglądać od środy, 12 października w Muzeum Górnośląskim.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.