Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Rzeźba górnika stanęła obok Teatru Tańca i Ruchu Rozbark

Przez kilkadziesiąt lat była częścią krajobrazu byłej KWK „Centrum” w Bytomiu. Teraz stanęła w sąsiedztwie dawnej Cechowni KWK „Rozbark”, gdzie od kilku lat funkcjonuje Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark. Mowa o rzeźbie górnika autorstwa Waltera Tuckermanna.

Cleo zaśpiewa na Rynku

Rozświetlone, świąteczne ciężarówki, które znamy z reklam, wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja oraz koncerty gwiazd – te i wiele innych atrakcji czekać będzie w piątek, 22 grudnia na Rynku na małych i dużych bytomian.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca naszego miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Miasto pozyskało ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

4 stycznia 2017

Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W związku z wystąpieniem w Polsce ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtypu H5 i H7, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał w tej sprawie rozporządzenie.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 stycznia 2017

Zawieje i zamiecie śnieżne

Zawieje i zamiecie śnieżne

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które potrwają do środy rano /4 stycznia/.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 grudnia 2016

Uwaga na silny wiatr

Uwaga na silny wiatr

Jak zapowiadają synoptycy, dziś /27 grudnia/ do godzin wieczornych należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru, nawet do 80 km/h.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 grudnia 2016

O ekologii w Suchej Górze

O ekologii w Suchej Górze

W spotkaniu poświęconym ekologicznemu i oszczędnemu paleniu piecach węglowych wzięli udział mieszkańcy Suchej Góry. Akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 38, zorganizowało Towarzystwo Suchogórskie.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 listopada 2016

Jak efektywnie spalać węgiel

Jak efektywnie spalać węgiel

Bytom kontynuuje batalię o czyste powietrze. Po prezentacji drona - latającego laboratorium, które bada, czym bytomianie palą w piecach, przyszedł czas na lekcję ekologicznego i oszczędnego spalania węgla.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 listopada 2016

Spalaj ekologicznie! Przyjdź na pokaz!

Spalaj ekologicznie! Przyjdź na pokaz!

Bytom kontynuuje batalię o czyste powietrze. Po prezentacji drona - latającego laboratorium, które bada, czym bytomianie palą w piecach, czas na lekcję  ich oszczędnego i ekologicznego eksploatowania. Już w sobotę, 26 listopada o 11.00 na Rynku odbędzie się pokaz efektywnego spalania węgla.

ZOBACZ WIĘCEJ
18 listopada 2016

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

W związku z przypadkami wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (African swine fever, ASF) u świń domowych na terenie Polski, Główny Lekarz Weterynarii wystosował apel do hodowców trzody chlewnej.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 listopada 2016

Informacja Państwowego Instytutu Weterynarii

Informacja Państwowego Instytutu Weterynarii

W związku z przypadkami wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (African swine fever, ASF) u świń domowych na terenie Polski, Państwowy Instytut Weterynarii udostępnił film dotyczący zasad ochrony świń przed chorobą.

ZOBACZ WIĘCEJ
8 listopada 2016

Podpisano porozumienie w sprawie UNESCO

Podpisano porozumienie w sprawie UNESCO

Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podpisał wczoraj /7 listopada/ porozumienie o współpracy na rzecz obiektów pogórniczych z Bytomia, Tarnowskich Gór i Zbrosławic, zgłoszonych do wpisu na listę UNESCO.

ZOBACZ WIĘCEJ
7 listopada 2016

Informacja Koła Łowieckiego "Orlik" w Czeladzi

Informacja Koła Łowieckiego "Orlik" w Czeladzi

Koło Łowieckie "Orlik" w Czeladzi opublikowało kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2016/2017.

ZOBACZ WIĘCEJ
31 października 2016

Bytom wyróżniony w konkursie Ekolaury

Bytom wyróżniony w konkursie Ekolaury

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Ekolaury, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii. Wśród wyróżnionych firm i instytucji, znalazła się gmina Bytom, która otrzymała wyróżnienie za projekt termomodernizacji 17 bytomskich szkół.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.