Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Pierwszy inwestor w KSSE ruszył z produkcją

Oparta na najnowocześniejszych technologiach hala produkcyjno – magazynowa, w której produkowane są panele do bram segmentowych i ogrodzeń została dzisiaj, /11 października/ oficjalne otwarta przez firmę EPCO Polska Sp. z o.o.

Walka z mafią śmieciową nabiera tempa

Bytom kontynuuję walkę z mafią śmieciową. Dziś /9 października/ prezydent Damian Bartyla złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o zorganizowanej grupie przestępczej, która od co najmniej 10 lat działa na terenie naszego miasta.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


12 maja 2018

Prezydent wysłuchuje głosu rodziców i nauczycieli SP 51

Prezydent wysłuchuje głosu rodziców i nauczycieli SP 51

Prezydent Damian Bartyla spotkał się z nauczycielami SP 51 i uznał, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Podział na mniejsze grupy w trakcie zajęć wychowania fizycznego klas integracyjnych zostanie utrzymany.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 maja 2018

Sukces Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8

Sukces Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8

„Dopóki Ziemia kręci się...” – to fragment piosenki znanego pieśniarza Bułata Okudżawy. To także nazwa  jubileuszowego konkursu XXV  Tygodnia Ziemi „ Drzewo- bogactwem, domem, przyjacielem”, którego laureatem jest Przedszkole Miejskie Integracyjne  nr 8.

ZOBACZ WIĘCEJ
10 maja 2018

90 lat Przedszkola Miejskiego nr 56

90 lat Przedszkola Miejskiego nr 56

To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Przedszkola Miejskiego nr 56 w Suchej Górze, które wczoraj /9 maja/ obchodziło jubileusz 90–lecia powstania placówki.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 maja 2018

Drodzy Maturzyści!

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami bardzo ważny egzamin – matura. Jest to niezwykły czas, który niesie ze sobą wiele zmian. Życzę Wam wymarzonych tematów oraz jak najlepszych wyników, które otworzą Wam drogę do realizacji swoich marzeń i planów.

ZOBACZ WIĘCEJ
4 maja 2018

Matura 2018

Matura 2018

W Bytomiu do matur przystąpiło w tym roku 940 uczniów: 474 absolwentów liceów ogólnokształcących, 420 absolwentów szkół technicznych oraz 46 osób z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Centrum Kształcenia Ustawicznego.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 maja 2018

Bytomska firma na targach w Gdyni

Bytomska firma na targach w Gdyni

Działająca w bytomskim Centrum Kształcenia Ustawicznego firma symulacyjna Kolmet Sp. z o.o. będąca jednym z 17 tego typu przedsiębiorstw w kraju, zaprezentowała się podczas Krajowych Targów Firm Symulacyjnych w Gdyni.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 kwietnia 2018

Szkolne spotkanie z literaturą i teatrem

Szkolne spotkanie z literaturą i teatrem

Uczniowie bytomskich szkół podstawowych mogą pochwalić się doskonałą znajomością literatury. Udowodnili to podczas Szkolnego Spotkania z Literaturą i Teatrem oraz Konkrsu Małych Form Teatralnych, które odbyły się 25 kwietnia w ZSO nr 5 im. J. F. Kennedy’ego w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 kwietnia 2018

Sukces młodego kompozytora

Sukces młodego kompozytora

Tomasz Herisz, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, zdobył drugą nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 kwietnia 2018

Sukcesy bytomskich uczniów

Sukcesy bytomskich uczniów

Powody do zadowolenia mają Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, których uczniowie odnieśli sukcesy w ogólnopolskich  i wojewódzkich konkursach.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 kwietnia 2018

30 lat Przedszkola Miejskiego nr 36

30 lat Przedszkola Miejskiego nr 36

Jubileuszową moc atrakcji zarówno dla społeczności przedszkola, jak i zaproszonych gości przygotowało Przedszkole Miejskie nr 36 w Karbiu, które obchodziło wczoraj /26 kwietnia/ 30 – lecie istnienia.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 kwietnia 2018

Z modą w przestworza

Z modą w przestworza

Już po raz trzeci Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących zaprosił młodych stylistów do zabawy modą. Podczas wczorajszego /24 kwietnia/ pokazu swoje prace zaprezentowało kilkudziesięciu uczestników.

ZOBACZ WIĘCEJ
25 kwietnia 2018

Przedszkole powalczy o nagrodę

Przedszkole powalczy o nagrodę

Kolejna bytomska inwestycja powalczy w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku 2017. Do tegorocznej edycji zgłoszono Przedszkole Miejskie nr 54 w Stolarzowicach. Obiekt po rozbudowie i kapitalnym remoncie, zakwalifikował się do I etapu konkursu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.