Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 sierpinia 2018, Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Architekt bytomskich kamienic

Architekt bytomskich kamienic Data publikacji: 30 września 2017Dziś w Biurze Promocji Bytomia odbyło się spotkanie promocyjne najnowszej książki Marka Wojcika "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia". Opowiadającej o projektach jednego z najmniej znanych architektów związanych z naszym miastem, ale którego budowle do dziś zachwycają.

Wilhelm Heller urodził się w 1872 roku w Bielsku. Mieszkał i pracował we Wrocławiu i Berlinie. W Bytomiu w latach 1904-1905 zaprojektował kamienice pod dzisiejszymi adresami Batorego 32, Batorego 34, Dworcowa 22, Krawiecka 3 i Moniuszki 8. Zaprojektował też elewację kamienicy przy ul. Mickiewicza 15. Jak przekonuje autor książki o bytomskich projektach architekta prawdopodobnie jest więcej kamienic wybudowanych według koncepcji Hellera niestety brak jest dokumentów jednoznacznie to potwierdzających.

Na wszystkich, którzy dziś przybyli na spotkanie do Biura Promocji Bytomia czekał bezpłatny egzemplarz książki Marka Wojcika "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia". Wydanie książki dofinansowano ze środków Gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.