Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Ankieterzy pytają o jakość życia i postawy mieszkaniowe

Ankieterzy pytają o jakość życia i postawy mieszkaniowe Data publikacji: 28 września 2017W Bytomiu ruszyły badania dotyczące jakości życia w mieście. Prowadzają je dwie wyłonione w przetargu firmy: EU-CONSULT i UTILA. Badania to kolejny element projektu pilotażowego, finansowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Ankieterzy rozmawiają z mieszkańcami na ulicach, w sklepach, firmach, placówkach MOPR, pukają też do domów.

Firmy, które przeprowadzą badania, zostały wyłonione w przetargu. Ankieterzy mają identyfikatory, a także list polecający z Urzędu Miejskiego w Bytomiu, podpisany przez prezydenta miasta. Badania prowadzone przez niezależne firmy, mają dać odpowiedź na kilka bardzo ważnych kwestii. Jedną z nich jest na przykład efektywność realizowanych do tej pory działań pomocowych. Mamy nadzieję, że te badania dadzą nam konkretną odpowiedź na pytanie, na ile przydatne okazały się programy mające na przykład przywrócić osoby bezrobotne na rynek pracy, czy aktywizujące społeczeństwo w dzielnicach zamieszkałych przez osoby wykluczone – mówi Izabela Domogała, kierownik Biura Rewitalizacji Miasta UM. - Pamiętajmy, że programy społeczne stanowią podstawę rewitalizacji miasta, musimy mieć zatem pewność, że będą one prowadzone w sposób, który przyniesie korzyść mieszkańcom obszarów rewitalizacji.

Dlatego też ankieterzy pojawiają się w miejscach odwiedzanych przez klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie: w siedzibie głównej przy ul. Strzelców Bytomskich 121 i 163 oraz Terenowych Punktach Środowiskowych przy: Placu Akademickim 9, ul. Piłsudskiego 67, ul. Powstańców Warszawskich 14, ul. Piecucha 10, i ul. Armii Krajowej 54 b. Stoiska ankieterów ustawione są także w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Łagiewnickiej 15.

Badania prowadzone są też na śląskich uczelniach. Młodzii ludzie są pytani m.in. o to, czy gdyby mieli możliwość zdobycia, na przykład mieszkania, przeprowadziliby się do naszego miasta? Jakie są ich możliwości i oczekiwania mieszkaniowe? Ankieterzy docierają również do przedsiębiorców zajmujących się branżą budowlaną. Pytają ich o zdanie na temat Bytomia, czy wiedzą, że w naszym mieście planowana jest wielka rewitalizacja, i co musiałoby się stać, żeby zainteresowali się Bytomiem, jako polem do inwestycji?

Badania potrwają do połowy października. Ich wyniki zostaną poddane debacie publicznej.
logotypy odnowa.jpg

Autor: iwo
Zdjęcia: radzymin.ifo.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.