Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ankieterzy pytają o jakość życia i postawy mieszkaniowe

Ankieterzy pytają o jakość życia i postawy mieszkaniowe Data publikacji: 28 września 2017W Bytomiu ruszyły badania dotyczące jakości życia w mieście. Prowadzają je dwie wyłonione w przetargu firmy: EU-CONSULT i UTILA. Badania to kolejny element projektu pilotażowego, finansowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Ankieterzy rozmawiają z mieszkańcami na ulicach, w sklepach, firmach, placówkach MOPR, pukają też do domów.

Firmy, które przeprowadzą badania, zostały wyłonione w przetargu. Ankieterzy mają identyfikatory, a także list polecający z Urzędu Miejskiego w Bytomiu, podpisany przez prezydenta miasta. Badania prowadzone przez niezależne firmy, mają dać odpowiedź na kilka bardzo ważnych kwestii. Jedną z nich jest na przykład efektywność realizowanych do tej pory działań pomocowych. Mamy nadzieję, że te badania dadzą nam konkretną odpowiedź na pytanie, na ile przydatne okazały się programy mające na przykład przywrócić osoby bezrobotne na rynek pracy, czy aktywizujące społeczeństwo w dzielnicach zamieszkałych przez osoby wykluczone – mówi Izabela Domogała, kierownik Biura Rewitalizacji Miasta UM. - Pamiętajmy, że programy społeczne stanowią podstawę rewitalizacji miasta, musimy mieć zatem pewność, że będą one prowadzone w sposób, który przyniesie korzyść mieszkańcom obszarów rewitalizacji.

Dlatego też ankieterzy pojawiają się w miejscach odwiedzanych przez klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie: w siedzibie głównej przy ul. Strzelców Bytomskich 121 i 163 oraz Terenowych Punktach Środowiskowych przy: Placu Akademickim 9, ul. Piłsudskiego 67, ul. Powstańców Warszawskich 14, ul. Piecucha 10, i ul. Armii Krajowej 54 b. Stoiska ankieterów ustawione są także w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Łagiewnickiej 15.

Badania prowadzone są też na śląskich uczelniach. Młodzii ludzie są pytani m.in. o to, czy gdyby mieli możliwość zdobycia, na przykład mieszkania, przeprowadziliby się do naszego miasta? Jakie są ich możliwości i oczekiwania mieszkaniowe? Ankieterzy docierają również do przedsiębiorców zajmujących się branżą budowlaną. Pytają ich o zdanie na temat Bytomia, czy wiedzą, że w naszym mieście planowana jest wielka rewitalizacja, i co musiałoby się stać, żeby zainteresowali się Bytomiem, jako polem do inwestycji?

Badania potrwają do połowy października. Ich wyniki zostaną poddane debacie publicznej.
logotypy odnowa.jpg

Autor: iwo
Zdjęcia: radzymin.ifo.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.