Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Andrzej Fischer

Andrzej Fischer Data publikacji: 9 grudnia 2013Po 63 latach spędzonych w Bytomiu mogę powiedzieć, że to moje miasto. Tu od 1964 roku na bytomskim Rynku prowadzę sklep kolekcjonerski. Tutaj też ze stolicy województwa przeniosłem swoją drukarnię. Kiedy w 1945 roku osiedliśmy tu po wojennej zawierusze Bytom był zupełnie innym miastem.

Chodziłem z autochtonami do szkoły, nie było wojen między hanysami i przyjezdnymi, a dziś, patrząc na stare pocztówki, żal jakoś... Gdyby choć w niewielkim stopniu przywrócić mu dawną świetność - to byłby sukces. Bytom to miasto z perspektywami, a jego potencjał tkwi w ludziach, którzy tu żyją i „robią swoje". To właśnie o nich należy zadbać. Nie zniechęcać, wyjść naprzeciw. Wtedy zostaną i nie pozwolą miastu popaść w ruinę. Ważna jest błyskawiczna reakcja na zapotrzebowanie rynku. Tylko takie podejście daje szansę na sukces.

 Andrzej Fischer, przedsiębiorca, właściciel sklepu kolekcjonerskiego i nowoczesnej drukarni, którą przeniósł z Katowic do Bytomia.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.