Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Aleksander Sieroń

Aleksander Sieroń Data publikacji: 9 grudnia 2013Dla Bytomia zrezygnowałem z Warszawy, Krakowa i innych miejsc poza granicami Polski. Głównym czynnikiem tej decyzji była przychylność władz i pacjentów, a także specyficzny klimat tego miasta.

Bytom od zawsze miał otwarte serce na inicjatywy podejmowane na polu medycyny. Nieczęsto zdarza się tak dobra współpraca. Droga do sukcesu w nauce jest zawsze długa.

Bytomska Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, którą kieruję, jest placówką o wspaniałych tradycjach. Pracujący w niej ludzie, zajmujący się określonymi dziedzinami medycyny, tworzą podstawy działalności naukowej kliniki.

Jednak mówiąc o klimacie mam na myśli coś więcej... Mieszkańcy Bytomia to ludzie z różnych stron Polski. Ta różnorodność, swoisty tygiel kulturowy, sprawia, że spotykamy tu solidność charakterystyczną dla jednych i uśmiech cechujący drugich. Bytom to, jak mawiają Francuzi, miejsce z duszą. I tę właśnie duszę cenię tu najbardziej. Za miedzą już tego nie poczujemy.
 

Aleksander Sieroń, Honorowy Obywatel Miasta Bytomia, szef bytomskiej Kliniki Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, laureat Godła „Teraz Polska” dla Przedsięwzięć Innowacyjnych.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.