Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Akcja znicz. Uwaga kierowcy i piesi

Akcja znicz. Uwaga kierowcy i piesi Data publikacji: 31 października 2016Zbliża się 1 listopada, a to oznacza wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Jak co roku, 1 listopada potrwa Akcja Znicz. Na drogach pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą pomagać w dojeździe do cmentarzy. Kierowcy muszą się liczyć także ze zmianami w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu na niektórych ulicach Bytomia obowiązywać będą od godz. 6.00 do 20.00 i obejmą:
·    wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Powstańców Śląskich od Piekarskiej do Czarnieckiego (na ulicach Rudzkiego i Czarnieckiego pomiędzy Powstańców Śląskich a Grottgera będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy);
·    wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Piekarskiej od ul. Żeromskiego do ul. Prusa.
 Ponadto wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach:
·    Piekarskiej od Powstańców Śląskich i jego kontynuacja przez ul. Kwiatową do ul. Mickiewicza;
·    Szafranka od ul. Staffa do ul. Alojzjanów;
·    Kraszewskiego od al. Legionów do ul. Fałata;
·    9-Maja od ul. Partyzantów do ul. Obrońców Westerplatte.

Mimo że 1 listopada przypada we wtorek, z pewnością już w weekend 29-30 października na drogach będzie widoczny wzmożony ruch kołowy. Dlatego też bytomscy policjanci przypominają kierowcom nie tylko o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych, ale także zwróceniu uwagi na pieszych poruszających się w kierunku cmentarzy. Ponadto wzmożony ruch samochodów na drogach wylotowych z cmentarzy może powodować tworzenie się korków, na co również zwracamy uwagę kierowcom.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.