Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 czerwca 2018, Alicja, Marta, Alojz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Akcja znicz. Uwaga kierowcy i piesi

Akcja znicz. Uwaga kierowcy i piesi Data publikacji: 31 października 2016



Zbliża się 1 listopada, a to oznacza wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Jak co roku, 1 listopada potrwa Akcja Znicz. Na drogach pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą pomagać w dojeździe do cmentarzy. Kierowcy muszą się liczyć także ze zmianami w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu na niektórych ulicach Bytomia obowiązywać będą od godz. 6.00 do 20.00 i obejmą:
·    wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Powstańców Śląskich od Piekarskiej do Czarnieckiego (na ulicach Rudzkiego i Czarnieckiego pomiędzy Powstańców Śląskich a Grottgera będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy);
·    wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Piekarskiej od ul. Żeromskiego do ul. Prusa.
 Ponadto wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach:
·    Piekarskiej od Powstańców Śląskich i jego kontynuacja przez ul. Kwiatową do ul. Mickiewicza;
·    Szafranka od ul. Staffa do ul. Alojzjanów;
·    Kraszewskiego od al. Legionów do ul. Fałata;
·    9-Maja od ul. Partyzantów do ul. Obrońców Westerplatte.

Mimo że 1 listopada przypada we wtorek, z pewnością już w weekend 29-30 października na drogach będzie widoczny wzmożony ruch kołowy. Dlatego też bytomscy policjanci przypominają kierowcom nie tylko o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych, ale także zwróceniu uwagi na pieszych poruszających się w kierunku cmentarzy. Ponadto wzmożony ruch samochodów na drogach wylotowych z cmentarzy może powodować tworzenie się korków, na co również zwracamy uwagę kierowcom.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.