Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Akcja znicz. Uwaga kierowcy i piesi

Akcja znicz. Uwaga kierowcy i piesi Data publikacji: 31 października 2016Zbliża się 1 listopada, a to oznacza wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Jak co roku, 1 listopada potrwa Akcja Znicz. Na drogach pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą pomagać w dojeździe do cmentarzy. Kierowcy muszą się liczyć także ze zmianami w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu na niektórych ulicach Bytomia obowiązywać będą od godz. 6.00 do 20.00 i obejmą:
·    wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Powstańców Śląskich od Piekarskiej do Czarnieckiego (na ulicach Rudzkiego i Czarnieckiego pomiędzy Powstańców Śląskich a Grottgera będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy);
·    wyłączenie z ruchu kołowego odcinka ul. Piekarskiej od ul. Żeromskiego do ul. Prusa.
 Ponadto wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach:
·    Piekarskiej od Powstańców Śląskich i jego kontynuacja przez ul. Kwiatową do ul. Mickiewicza;
·    Szafranka od ul. Staffa do ul. Alojzjanów;
·    Kraszewskiego od al. Legionów do ul. Fałata;
·    9-Maja od ul. Partyzantów do ul. Obrońców Westerplatte.

Mimo że 1 listopada przypada we wtorek, z pewnością już w weekend 29-30 października na drogach będzie widoczny wzmożony ruch kołowy. Dlatego też bytomscy policjanci przypominają kierowcom nie tylko o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych, ale także zwróceniu uwagi na pieszych poruszających się w kierunku cmentarzy. Ponadto wzmożony ruch samochodów na drogach wylotowych z cmentarzy może powodować tworzenie się korków, na co również zwracamy uwagę kierowcom.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.