Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Afrykańskie pasje

Afrykańskie pasje Data publikacji: 25 września 2016Nowy cykl spotkań „Sobota z pasją w Biurze Promocji Bytomia” zainaugurowała wczoraj, 24 września wystawa Bartosza Dworskiego. Podróżnik i fotograf zaprezentował prawie 50 zdjęć z Zanzibaru, który oczarował go swoim pięknem i tajemniczością.

Przejechałem na Śląsk ze wschodu Polski. Tutaj studiowałem oraz rozpocząłem swoją przygodę z fotografią. Zafascynowała mnie architektura i śląskie krajobrazy. To właśnie tu czerpałem inspirację – mówi o sobie Bartosz Dworski. Choć świadomą fotografią zajmuje się od niedawna, fotograficzna pasja drzemała w nim od dawna. Swój talent szlifuje na Akademii Fotografii w Krakowie.

Zaprezentowane wczoraj w Biurze Promocji Bytomia zdjęcia to zbiór blisko 50 fotografii z podróży do Zanzibaru – niewielkiej wyspy na Oceanie Indyjskim, należącej do Tanzanii. Podobnie jak inni podróżnicy, których noga postała na Czarnym Lądzie, jest nim oczarowany, zafascynowany, co zresztą można zobaczyć na jego zdjęciach.

Zanzibar to nie tylko fenomenalne, egzotyczne plenery, ale też ciekawe z naszego, europejskiego punku widzenia, miejsce. Odwiedzając miejsca o kulturze zupełnie innej niż nasza, staram się zachować pełną otwartość, aby móc lepiej zrozumieć ludzi będących jej częścią - mówi Bartosz Dworski. Wyspa z jednej strony zachwyca, zaś z drugiej powoduje dreszczyk emocji. Na mnie najbardziej wywarł wrażenie ogromny plac, gdzie jeszcze na początku XX wieku działał targ niewolników – dodaje autor zdjęć.

Dworski podróżuje na własną rękę. W ten sposób może odkrywać miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach turystycznych. W swoich zbiorach ma także zdjęcia m. in. z Ameryki Północnej, Rumunii i Bułgarii.

„Sobota z pasją” to nowy cykl spotkań z ludźmi w Biurze Promocji Bytomia, gdzie mogą zaprezentować swoje zainteresowania. Dlatego zapraszamy każdego, kto chciałby się podzielić i pokazać swoją pasję. Szukamy nie tylko osób uzdolnionych literacko czy plastycznie, ale wszystkich, którzy mają coś ciekawego do pokazania, np. niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić. Zgłoszenia z krótkim opisem, można nadsyłać mailowo na adres: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.