Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Adam Wesołowski

Adam Wesołowski Data publikacji: 9 grudnia 2013Spacerując ulicami Bytomia czuję ducha wielkiej historii tego miejsca, który w okresie powojennym został uspany. Dopiero od niedawna zauważam, że zaczynamy wykorzystywać ogromny potencjał, jaki tutaj drzemie, co pozwala patrzeć mi w przyszłość z optymizmem.

Jako przedstawiciel młodego pokolenia dążę do zmiany wizerunku miasta i pokazania pozytywnych jego stron. Chciałbym, aby Bytom kojarzony był nie tylko jako miasto kopalń czy hut, chcę również ukazać jego duchowość, kulturę. Dlatego musimy stworzyć więcej prestiżowych imprez o zasięgu ogólnopolskim. Dziś jest dobry czas na to. Otwartość i przychylność władz miasta i bytomian pozwala na rozwój takich inicjatyw. W ten sposób możemy szybko zmienić nasze otoczenie. A otoczenie to nie tylko budynki wokół nas, na które również przyjdzie czas zmian (renowacji), ale przede wszystkim drugi człowiek i jego pozytywna energia, którą od zawsze czerpie z kultury.

 Adam Wesołowski - kompozytor, dyrygent, pianista, teoretyk muzyki, pedagog, dyrektor artystyczny Międzynarodowego.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.