Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Absolutorium dla zarządu GZM

Absolutorium dla zarządu GZM Data publikacji: 13 czerwca 2016Na kolejnym posiedzeniu Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego przyjęło sprawozdanie finansowe oraz z wykonania budżetu za 2015 r. Podjęto też uchwałę o absolutorium dla zarządu za ubiegły rok.

Wśród przedstawicieli miast członkowskich dyskutowano o ustawie metropolitalnej oraz kolejnych krokach, związanych z nowym projektem, przygotowanym przez rząd. Informację o stanie prac związanych z utworzeniem związku metropolitalnego przedstawił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Obecnie trwa analiza poprawek i wniosków zgłoszonych na etapie konsultacji. Prezydenci zapoznali się także z nową propozycją delimitacji obszaru metropolitalnego. Obejmuje ona, oprócz miast GZM oraz 10 innych (Knurów, Tarnowskie Góry, Wojkowice, Mikołów, Łaziska Górne, Bieruń, Będzin, Czeladź, Pyskowice i Radzionków) dodatkowo Gierałtowice, Imielin, Lędziny oraz Sławków. Dążąc do wypracowania możliwie optymalnego rozwiązania analizie poddano dodatkowych 11 gmin z otoczenia obszaru wstępnie wyznaczonego przez 24 gminy.

Pod uwagę brano: przestrzenną spójność całego obszaru, zapewnienie ciągłości infrastruktury transportowej, sugestie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert zrezygnował z udziału w zarządzie GZM oraz oświadczył, że jego miasto występuje z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego po uchwale rady miasta, która zaplanowana jest na 23 czerwca. Decyzja podyktowana została wątpliwościami w sprawie organizacji transportu w przyszłej metropolii wg zapisów ustawy o związku metropolitalnym, nad którym pracuje MSWiA. Prezydent nie wykluczył wejścia do związku metropolitalnego po jego powstaniu.

Małgorzata Mańka-Szulik, Przewodnicząca Zarządu GZM: Liczymy na szybkie uchwalenie ustawy metropolitalnej, wierzymy, ze rząd będzie temu przychylny. Przed nami wiele pracy, ale jestem optymistką. Musimy mocniej współpracować w gronie samorządowców. Cieszę się, że mimo różnic i wątpliwości, Jaworzno zadeklarowało dalszą współpracę w działaniach na rzecz rozwoju naszego regionu. Z naszej strony wola takiej współpracy jest na pewno.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.