Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Absolutorium dla zarządu GZM

Absolutorium dla zarządu GZM Data publikacji: 13 czerwca 2016Na kolejnym posiedzeniu Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego przyjęło sprawozdanie finansowe oraz z wykonania budżetu za 2015 r. Podjęto też uchwałę o absolutorium dla zarządu za ubiegły rok.

Wśród przedstawicieli miast członkowskich dyskutowano o ustawie metropolitalnej oraz kolejnych krokach, związanych z nowym projektem, przygotowanym przez rząd. Informację o stanie prac związanych z utworzeniem związku metropolitalnego przedstawił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Obecnie trwa analiza poprawek i wniosków zgłoszonych na etapie konsultacji. Prezydenci zapoznali się także z nową propozycją delimitacji obszaru metropolitalnego. Obejmuje ona, oprócz miast GZM oraz 10 innych (Knurów, Tarnowskie Góry, Wojkowice, Mikołów, Łaziska Górne, Bieruń, Będzin, Czeladź, Pyskowice i Radzionków) dodatkowo Gierałtowice, Imielin, Lędziny oraz Sławków. Dążąc do wypracowania możliwie optymalnego rozwiązania analizie poddano dodatkowych 11 gmin z otoczenia obszaru wstępnie wyznaczonego przez 24 gminy.

Pod uwagę brano: przestrzenną spójność całego obszaru, zapewnienie ciągłości infrastruktury transportowej, sugestie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert zrezygnował z udziału w zarządzie GZM oraz oświadczył, że jego miasto występuje z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego po uchwale rady miasta, która zaplanowana jest na 23 czerwca. Decyzja podyktowana została wątpliwościami w sprawie organizacji transportu w przyszłej metropolii wg zapisów ustawy o związku metropolitalnym, nad którym pracuje MSWiA. Prezydent nie wykluczył wejścia do związku metropolitalnego po jego powstaniu.

Małgorzata Mańka-Szulik, Przewodnicząca Zarządu GZM: Liczymy na szybkie uchwalenie ustawy metropolitalnej, wierzymy, ze rząd będzie temu przychylny. Przed nami wiele pracy, ale jestem optymistką. Musimy mocniej współpracować w gronie samorządowców. Cieszę się, że mimo różnic i wątpliwości, Jaworzno zadeklarowało dalszą współpracę w działaniach na rzecz rozwoju naszego regionu. Z naszej strony wola takiej współpracy jest na pewno.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.