Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

A Ty gdzie zabierzesz bytomskiego lwa?

A Ty gdzie zabierzesz bytomskiego lwa? Data publikacji: 21 stycznia 2014Koszulki, które przygotowaliśmy na 760. urodziny Bytomia to prawdziwy rarytas! Mamy nadzieję, że polubicie je tak bardzo, że zabierzecie je ze sobą nad morze, w góry czy na Mazury. Można założyć je na spotkanie ze znajomymi, nordic walking czy rowerową przejażdżkę. Jak już założycie, to zróbcie fotkę i prześlijcie ją nam na adres: prasa@um.bytom.pl.

Zdjęcia zamieścimy na stronie internetowej bytom.pl i naszym facebookowym profilu, a najciekawsze nagrodzimy. Pod koniec roku zaprosimy Was na wernisaż fotografii, które zrobiliście w najodleglejszych zakątkach świata.

Koszulki z bytomskim lwem są do nabycia w Biurze Promocji Bytomia. Kosztują 15zł. Chętni mogą zapolować na nie, czytając lokalną prasę i portale internetowe.

Pomyśleliśmy też o kolekcjonerach pocztówek. To odpowiedź na ogromne zainteresowanie naszym jubileuszowym kalendarzem. (Przypomnijmy, jego pierwszy nakład rozszedł się w ciągu zaledwie kilku dni).

Na widokówkach znajdą się zdjęcia z kalendarza łączące historię Bytomia ze współczesnością. Jednak zdobycie całego kompletu będzie wymagało od kolekcjonerów nieco zaangażowania. To zadanie dla cierpliwych i śledzących lokalną prasę. Opłaci się, bo ten, kto zbierze całą kolekcję pocztówek, otrzyma w prezencie bonus – kartkę, której nie ma na żadnym kalendarzu.Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.