Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

90 lat Przedszkola Miejskiego nr 56

90 lat Przedszkola Miejskiego nr 56 Data publikacji: 10 maja 2018To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Przedszkola Miejskiego nr 56 w Suchej Górze, które wczoraj /9 maja/ obchodziło jubileusz 90–lecia powstania placówki. 

Jubileusz był doskonałą okazją do złożenia podziękowań wszystkim nauczycielom, zarówno tym pracującym, jak i tym, których praca złożyła się na historię tej placówki, a także pracownikom administracji i obsługi.

Życzę państwu radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz nowych pomysłów zmieniających zwykłą szarą rzeczywistość w bajkowy świat przyjazny dziecku i jego rodzinie. Przedszkolakom życzę nabywania nowych umiejętności, efektywnego wykorzystywania czasu spędzanego w przedszkolu oraz jak najpiękniejszych wspomnień  - mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Historia suchogórskiego przedszkola sięga lat przedwojennych. Placówka powstała w 1928 roku i mieściła się wówczas  w suterenach szkoły. W pierwszych latach działalności uczęszczało do niego aż 120 dzieci. W latach 1938/1939 roku nastąpił spadek liczby wychowanków do 44. Po II wojnie światowej rozpoczął się nowy rozdział w historii placówki.

Obecnie PM nr 56 mieści się w budynku przy ul. 9 Maja. Uczęszcza do niego około 40 dzieci. Dyrektorami placówki były: Maria Kasprzyńska (1947-1977), Maria Kafka (1977-1991), -Małgorzata Telenga (1991-1998). Od 1998 r. funkcję tę sprawuje Sabina Gubała.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.