Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

9. półmaraton zakończony

9. półmaraton zakończony Data publikacji: 18 września 2017Deszczowa pogoda nie przeszkodziła wczoraj miłośnikom biegów w udziale w jednej z największych imprez biegowych w południowej Polsce. W niedzielę 17 września na starcie 9. Bytomskiego Półmaratonu stanęło ponad 1200 osób, które rywalizowały o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie oraz atrakcyjne nagrody.

Na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Malina, który półmaraton (21 kilometrów) pokonał w czasie 1:12:47. Pierwszym bytomianinem który przebiegł linię mety był Jurek Dral z klubu KS Porażony Prądem Bytom (1:17:24).

Obok półmaratonu , zorganizowano również rywalizację na mniejszych dystansach. Można było wystartować na 10,5 oraz 5 kilometrów.  W tym pierwszym zwycięstwo wywalczył Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej, z kolei na 5 kilometrów pierwszy był Piotr Gnacek z Zabrza.

Oprócz biegu, 39 osób wystartowało z kijkami w rękach. Najszybszy w kategorii Nordic Walking był Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic. Wśród wszystkich uczestników wylosowany został samochód osobowy. Dacia Sandero trafiła w ręce Łukasza Tyrały z Częstochowy.

W półmaratonie wystartowali również zawodnicy niepełnosprawni. Trzy osoby na wózkach inwalidzkich pokonały cały dystans 21 kilometrów.

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.