Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu Data publikacji: 7 września 2018Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla. Wzięli w niej udział również: prezes firmy Perfekt Developer Mirosław Serkies, główny architekt firmy Modero Adam Kołodziej, prezes firmy AGC Rafał Goli i prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Bytomiu Roman Jopa.

Jak zaznaczył prezydent Bartyla – Przez ostatnie lata udało nam uczynić z Bytomia miasto atrakcyjne nie tylko dla inwestorów, ale także dla jego mieszkańców. Najlepiej świadczy o tym fakt, że cztery firmy deweloperskie rozpoczynają inwestycje, dzięki którym powstanie ponad 800 nowych mieszkań.

Nowe lokale mieszkalne powstaną w czterech dzielnicach miasta: w Szombierkach (400 mieszkań, inwestycja AGC „Srebrne Stawy”), w Łagiewnikach (130 mieszkań i domów, inwestycja Perfekt Developer), w Stroszku (350 mieszkań, Grupa Zdrowit „5 wież”) oraz w Bobrku ( 34 domy, „Osiedle pod Brzozami”).

Prezydent Bartyla przypomniał, że 30 ha terenów wokół rzeki Bytomki miały pierwotnie zostać zakupione przez przedsiębiorcę zajmującego się składowaniem i przetwarzaniem odpadów. – Moja decyzja o skorzystaniu z prawa pierwokupu tych terenów, a następnie pozyskanie 85% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska sprawiła, że za kwotę ponad 24 mln zł tereny te zostaną wkrótce przywrócone mieszkańcom Bytomia. Ich rekultywacja znacząco zwiększyła atrakcyjność tej okolicy i stanowiła motywację dla inwestorów. W miejscu byłych nieużytków pokopalnianych jeszcze w tym roku powstaną cztery pełnowymiarowe i oświetlone boiska sportowe, cztery siłownie zewnętrzne, a także ścieżka rowerowa o długości 6 kilometrów.

Prezes AGC Rafał Goli, którego firma już stworzyła na terenie Szombierek pole golfowe oraz pierwsze budynki mieszkalne, skomentował dotychczas podejmowane w Bytomiu działania - Jako inwestor działamy w wielu miastach, takich jak np. Katowice, czy Piekary Śląskie; Jednak w żadnym innym mieście nie spotkaliśmy się z tak dobrą kulturą współdziałania, jak w Bytomiu. Panie Prezydencie, bardzo dziękuję za tę współpracę.

Firma Perfekt Developer swoją inwestycję na terenie Łagiewnik przeprowadza w sąsiedztwie jednego z kilku zrewitalizowanych w ostatnich latach terenów zielonych – Parku Amendy. Jej Prezes Mirosław Serkies powiedział – To dopiero początek. Bytom ma ogromny potencjał, który rozpoczął wykorzystywać. Już teraz mogę stanowczo powiedzieć, że nasza firma będzie inwestowała w Bytomiu przed co najmniej następne 10 lat. Prezes Serkies dodał również, że Bytom to jedno z miast, z którymi najlepiej mu się współpracuje – Ta przychylność przy pomocy w realizacji inwestycji jest zauważalna po stronie prezydenta Bartyli i jego zastępcy, ale także urzędników bytomskiego magistratu.

Zaprezentowana została również współpraca bytomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z firmą Hoger na terenie Bobrka. W zamian za przekazanie inwestorowi terenów, 8 spośród 34 wybudowanych przez niego domów zostanie przekazanych TBS. Prace ruszą jesienią br., a pierwszy dom ma powstać do końca grudnia 2018.

Na konferencji nie mógł być obecny przedstawiciel firmy „Grupa Zdrowit”. Inwestor jednak poinformował, że mieszkania w wybudowanym już przez niego w Stroszku budynku sprzedały się błyskawicznie, co stanowiło dla niego sporą motywację do dalszych inwestycji.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.