Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

80 krajów, sześć kontynentów, 51 wulkanów

80 krajów, sześć kontynentów, 51 wulkanów Data publikacji: 17 października 2016Zwiedził najważniejsze wulkany świata, sześć najwyżej położonych jezior na Ziemi, a także trzy najwyższe góry Ameryki Południowej. Bytomski podróżnik, Grzegorz Gawlik, bo o nim mowa, od 15 lat realizuje projekt „100 wulkanów”.

Jest już na półmetku swojej wyprawy. Celem podróżnika jest odwiedzenie 100 wulkanów na świecie, w tym przynajmniej 50 aktywnych. Każdą swoją wyprawę bytomski podróżnik relacjonuje na swoim blogu /www.grzegorzgawlik.pl/, gdzie umieszcza fascynujące fotografie.

Można tam zobaczyć wszystkie jego podróże, w trakcie których Grzegorz Gawlik odwiedził kilkadziesiąt państw na całym świecie, zwiedził sześć kontynentów, a także zdobył ponad 30 szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych m.in.: w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim i na Borneo, w tym setki niższych szczytów.

Projekt 100 wulkanów – jedyny taki na świecie – realizowany jest przez bytomskiego podróżnika od 2006 roku. Obejmuje obecnie 51 wulkanów, w tym 32 aktywne oraz 96 innych miejsc wulkanicznych (np. pola geotermalne i lawowe).

Więcej informacji można znaleźć na grzegorzgawlik.pl, a aktualne tabele projektu dostępne są tutaj: http://www.grzegorzgawlik.pl/blog/item/716-projekt-100-wulkanow-na-polmetku-tabele-projektu.html

Grzegorz Gawlik – alpinista, zdobywca wulkanów, podróżnik, dziennikarz oraz fotograf. Jest pasjonatem lodowców, terenów polarnych, pustyń i tropikalnych lasów. W 2014 roku został laureatem konkursu „Absolwentem Roku” organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Autor: AK
Zdjęcia: z arch. Grzegorza Gawlika

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.