Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ruszył przetarg na przebudowę boiska w Bytomiu - Miechowicach

Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. We wtorek /30 stycznia/ ogłoszono przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Dzierżonia. Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

8. Bytomski Półmaraton

8. Bytomski Półmaraton Data publikacji: 18 września 2016Już po raz ósmy ulicami Bytomia biegli półmaratończycy. Największa impreza biegowa w Bytomiu i jedna z największych na południu Polski ściągnęła do Miechowic prawie półtora tysiąca biegaczy.

W tegorocznej edycji Bytomskiego Półmaratonu zwyciężył Kenijczyk, Hillary Kiptum Kimaiyo. Trasę liczącą 21097 metrów ulicami Miechowic pokonał w czasie 01:05:25, Na drugiej pozycji ze stratą jednej sekundy uplasował się jego rodak Joel Maina Mwangi, a na trzecim stopniu podium stanął inny biegacz z tego kraju Edwin Cheruiyot Melly. Wśród kobiet najlepsza była Ruth Matebo, drugie miejsce zajęła Gladys Jepkuru Biwott, a na najniższym stopniu podium stanęła Betty Chepleting. Wszystkie zawodniczki pochodzą z Kenii. Najszybszym bytomianinem był Dariusz Laksa, który zajął dwunaste miejsce.

Podobnie jak w zeszłym roku start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane na parkingu centrum handlowego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach. Stawka biegu była bardzo wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną, samochód osobowy Toyota Aygo. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Ci, dla których 21 kilometrów to trochę za dużo, mogli wystartować na odcinku o połowę krótszym. Najszybciej ukończył go Marcin Bok. A wśród kobiet Wiktoria Kłębowska Dziesięciokilometrowy dystans w niedzielę pokonało 479 biegaczy.

W kategorii Nordic Walking zwyciężył Piotr Niechwiejczyk, a wśród kobiet Katarzyna Marondel.

Podczas bytomskiego półmaratonu swoje osobne, dodatkowe klasyfikacje mieli też, po raz drugi członkowie stowarzyszenia Miechowicka Grupa Biegowa.

Patronat nad imprezą objęli Damian Bartyla prezydent Bytomia i parafia św. Krzyża w Bytomiu-Miechowicach.

Wyniki:

21 km:
http://www.zmierzymyczas.pl/…/20160918_Bytom_-_wyniki_21_km…

10,5km:
http://www.zmierzymyczas.pl/…/20160918_Bytom_-_wyniki_5_km.…


Galeria zdjęć:Autor:
Zdjęcia: UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.