Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

760 miejsc pracy na 760 lat Bytomia. Przekroczyliśmy półmetek

760 miejsc pracy na 760 lat Bytomia. Przekroczyliśmy półmetek Data publikacji: 12 grudnia 2013Takiego zainteresowania Bytomską Strefą Aktywności Gospodarczej ze strony przedsiębiorców nie spodziewaliśmy się, dlatego poszerzyliśmy ją o kolejne tereny – mówi prezydent Bytomia Damian Bartyla. Już w styczniu przekażemy działki przy ul. Hajdy pierwszym firmom. W ciągu dwóch lat powstaną tu nowe miejsca pracy. Prezydent podpisał dziś umowy z przedstawicielami firm: Gas Engineering, Integra i Quinto.

Przypomnijmy, w październiku tego roku miasto ogłosiło przetargi na dzierżawę terenów w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej na bardzo atrakcyjnych warunkach. Cena wywoławcza za metr kwadratowy wynajmu powierzchni miesięcznie to ... 10 groszy! Do tego miasto zaoferowało biznesmenom wsparcie administracyjno prawne. Dlaczego tak tanio? Przedsiębiorcy musieli zadeklarować przede wszystkim, że utworzą tu nowe miejsca pracy. Zobowiązali się również, że inwestycję zakończą w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.

Do przetargu zgłosiło się bardzo dużo firm - mówi Izabela Domogała, Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Funduszy Europejskich UM. Przedsiębiorcy dzwonili, pytali jak przygotować oferty. Wielu nie zdążyło wystartować w pierwszym przetargu, ale zadeklarowali, że będą starać się o dzierżawę innych działek w BSAG. W nagłośnieniu strefy bardzo pomogły nam lokalne i ogólnopolskie media, za co bardzo dziękujemy. Mam nadzieję, że będą państwo nam przychylni także wówczas, kiedy będziemy ogłaszać przetargi na kolejne działki w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Prezydent Damian Bartyla dodaje: Okazuje się, że ten sposób przyciągania inwestorów do miasta jest skuteczny, dlatego idziemy za ciosem. W trakcie listopadowej sesji Rady Miejskiej radni włączyli do strefy kolejne tereny: przy ul. Dworskiej i fragment obszaru na terenach po byłej KWK Rozbark. Przetargi powinny zostać ogłoszone w pierwszym kwartale przyszłego roku.

2 stycznia zostaną przekazane tereny firmom, które wygrały pierwszy przetarg na dzierżawę.

Zgodnie z umową, na terenie przy ul. Hajdy:
 

  • Gas Engineering do sierpnia 2015 r. wybuduje biura i magazyny o powierzchni 566 m2. Prowadzić będzie działalność projektową, zajmie się też dostawą i montażem instalacji i urządzeń gazowych. Przedstawiciele firmy zobowiązali się do utworzenia 40 miejsc pracy.
  • Integra Kamiński Sp. z o. o. nastawiona jest na zabezpieczenie obsługi serwisowej maszyn czyszczących i sprzątających na terenie Polski południowej. Ma zatrudnić 23 pracowników. Do listopada 2015 roku wybuduje halę serwisową z pomieszczeniami biurowymi.
  • Quinto Sp. z o. o.  zadeklarowała, że na terenie przy ul. Hajdy zatrudni co najmniej 45 osób. W wybudowanej tam hali specjaliści zajmować się będą wielkogabarytowymi konstrukcjami spawanymi, wymagającymi precyzyjnej obróbki mechanicznej.


Jak łatwo policzyć, firmy, które dziś podpisały umowy na działalność w strefie, stworzą ponad 100 miejsc pracy. Docelowo w BSAG ma ich powstać min. 243 - mówi Izabela Domogała. Pamiętajmy, że ok. 100 nowych miejsc pracy ma utworzyć firma Waps-Kart, która w październiku przeniosła swoją siedzibę do Bytomia. Czekamy też na otwarcie fabryki wełny mineralnej przy ul. Konstytucji. Będzie pracować tam ok. 200 osób.
Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.