Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

70 lat GKS Rozbark

70 lat GKS Rozbark Data publikacji: 4 września 2016Latem 1946 roku młodzież Kopalni Rozbark z inicjatywy Ludwika Piątka powołała do życia Klub Sportowy na Rozbarku. W tym roku obchodzimy 70-cio lecie istnienia tego klubu. Na uroczystościach gościł Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, bytomianin Jan Widera.

Rozbarski klub jest nierozerwalnie związany z naszym miastem i tożsamością dzielnicy Rozbark, zajmując ważne miejsce w sercach bytomskich kibiców – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się w Teatrze Rozbark, skąd uroczyście przemaszerowano w asyście Orkiestry Dętej na stadion GKS Rozbark.

To już 70 lat działalności rozbarskiego klubu. Każdy rok to ciężka praca kadry oraz zawodników. Naszym celem zawsze było i jest propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży z dzielnicy Rozbark – powiedział Tomasz Kasperek, prezes GKS-u Rozbark.

Po utworzeniu Klubu Sportowego „OMTUR-Rozbark” w 1946, ambicją działaczy był rozwój sportu masowego, dlatego powołano sekcje – m.in. lekkoatletyczną, gimnastyczną, pływacką i tenisa stołowego. Brak własnych obiektów sportowych nie pozwolił na utrzymanie wielosekcyjnej działalności. Pozostała jedynie sekcja piłki nożnej, w której zajęcia z piłkarzami prowadził Ryszard Koncewicz, późniejszy trener reprezentacji kraju. Nazwę GKS Rozbark przyjęto w 1954r.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.