Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

70 lat GKS Rozbark

70 lat GKS Rozbark Data publikacji: 4 września 2016Latem 1946 roku młodzież Kopalni Rozbark z inicjatywy Ludwika Piątka powołała do życia Klub Sportowy na Rozbarku. W tym roku obchodzimy 70-cio lecie istnienia tego klubu. Na uroczystościach gościł Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, bytomianin Jan Widera.

Rozbarski klub jest nierozerwalnie związany z naszym miastem i tożsamością dzielnicy Rozbark, zajmując ważne miejsce w sercach bytomskich kibiców – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się w Teatrze Rozbark, skąd uroczyście przemaszerowano w asyście Orkiestry Dętej na stadion GKS Rozbark.

To już 70 lat działalności rozbarskiego klubu. Każdy rok to ciężka praca kadry oraz zawodników. Naszym celem zawsze było i jest propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży z dzielnicy Rozbark – powiedział Tomasz Kasperek, prezes GKS-u Rozbark.

Po utworzeniu Klubu Sportowego „OMTUR-Rozbark” w 1946, ambicją działaczy był rozwój sportu masowego, dlatego powołano sekcje – m.in. lekkoatletyczną, gimnastyczną, pływacką i tenisa stołowego. Brak własnych obiektów sportowych nie pozwolił na utrzymanie wielosekcyjnej działalności. Pozostała jedynie sekcja piłki nożnej, w której zajęcia z piłkarzami prowadził Ryszard Koncewicz, późniejszy trener reprezentacji kraju. Nazwę GKS Rozbark przyjęto w 1954r.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.