Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

60 - lecie Przedszkola Miejskiego nr 51

60 - lecie Przedszkola Miejskiego nr 51 Data publikacji: 28 października 2016Jubileuszowy tort i moc atrakcji zarówno dla społeczności przedszkola, jak i zaproszonych gości przygotowało Przedszkole Miejskie nr 51 w Stroszku, które obchodziło wczoraj /27 października/ 60 – lecie istnienia.

Jubileusz jest doskonałą okazją do podkreślenia znaczącej roli PM nr 51 w procesie edukacyjno–wychowawczym. Rosnąca popularność przedszkola w środowisku oświatowym są najlepszym dowodem rzetelnej pracy i głębokiej troski o wychowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Prezydent skierował także słowa uznania w stronę dwóch osobowości kadry pedagogicznej i kierowniczej – byłej dyrektorki placówki, Klary Guzy oraz obecnej szefowej przedszkola, Anieli Łuźniak.

To prawdziwy ewenement w historii bytomskiej i krajowej oświaty, by w ciągu tak długoletniego funkcjonowania jednej placówki za jej sterami stały jedynie dwie osoby. Poprowadziły Panie placówkę do wspaniałego jubileuszu, zapewniając wysokie standardy i liczne sukcesy w edukacji, wychowaniu i opiece wielu rocznikom przedszkolaków – mówił Damian Bartyla.

Przedszkole Miejskie nr 51 przy ul. ul. 11-go Listopada 1c w Bytomiu - Stroszku funkcjonuje od 1956 r. Jest placówką 4- oddziałową. Pierwszym dyrektorem (w latach 1956 - 88) była  Klara Guzy. Od 1988 r. dyrektorem placówki jest  Aniela Łuźniak.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.