Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

60-lecie podokręgu Bytom

60-lecie podokręgu Bytom Data publikacji: 16 grudnia 2017Podczas wczorajszej /15 grudnia/ imprezy świętowano 60-lecie Podokręgu Bytomskiego Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas gali uhonorowani zostali zasłużeni działacze. Cała impreza objęta została patronatem Prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli.

Zgromadził nas piękny jubileusz, który niczym klamra spina wieloletni i owocny okres pracy zaangażowanych w rozwój piłki nożnej na Śląsku – działaczy i sympatyków Podokręgu Bytom Śląskiego Związku Piłki Nożnej. To wspaniała okazja do świętowania, przypomnienia najważniejszych sukcesów i zasług działaczy, trenerów i zawodników, które przysłużyły się umacnianiu dorobku Związku – powiedział podczas uroczystości Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

„Za Zasługi dla Sportu” minister Jan Widera wraz z prezesem Podokręgu Bytom Krzysztofem Sewerynem wręczyli medale: brązowy Henrykowi Bryzce, srebrny Eugeniuszowi Metejszczykowi. Złoty medal trafił w ręce Erwina Trębaczowskiego.

Odznaki honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej trafiły do Bohdana Bałdysowa, Wojciecha Bomby oraz Wojciecha Garbaciaka (srebrne), Artura Maligłówki i Tomasza Wyszyńskiego. Ponadto srebrne medale „Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej” wręczone zostały Andrzejowi Kozanowskiemu i Józefowi Senderskiemu, a na ręce Krzysztofa Seweryna w podziękowaniu za trud wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów Henryk Kula przekazał okolicznościowy grawerton.

Tytuł Honorowego Prezesa Podokręgu Bytom otrzymał Julian Rakoczy Henryk Kornaś wyróżniony został tytułem Honorowy Przewodniczący Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom.

To właśnie w Bytomiu swój początek miał w 1920 roku Górnośląski Związek Towarzystw Sportowych, będący pierwszym organizatorem rozgrywek piłkarskich i protoplastą dzisiejszego Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Od 60 lat Podokręg bytomski niestrudzenie i aktywnie buduje dobre imię tej wspólnej futbolowej tradycji. Działalność szkoleniowa, sędziowska, weryfikacja planu zawodów i rozgrywek – wyznaczały kierunek funkcjonowaniu i pracy osób przez 6 minionych dekad – dodał Bartyla.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.