Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

500 ml złotych dla średnich miast

500 ml złotych dla średnich miast Data publikacji: 7 marca 2018Ruszył konkurs dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami.

Nabór wniosków rozpocznie się 20 marca br. i będzie trwał do 5 grudnia br.

Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów:
1) zlokalizowanych w województwie mazowieckim wynosi 47 500 000,00zł,
2) zlokalizowanych w województwie innym niż mazowieckie wynosi 452 500 000,00zł.
Wnioski przyjmowane będą w rundach - pierwsza potrwa do 9 maja br.
Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł.

W tegorocznej edycji naboru "Badania na rynek" wprowadzone zostały uproszczenia, dzięki którym środki w ramach badań na rynek będą dostępne dla szerszego grona przedsiębiorców:

1)  zasięg naboru został rozszerzony o projekty inwestycyjne realizowane na terenie gmin sąsiadujących z miastami średnimi (z wyłączeniem miast wojewódzkich) - lista gmin stanowi załącznik do regulaminu konkursu;
2)  obniżony został minimalny budżet projektu (kosztów kwalifikowalnych) dla średnich przedsiębiorców do 5 mln zł (wcześniej było to 10 mln zł);
3)  dopuszczone zostało oparcie wdrożenia nowego produktu o wyniki zakupionych prac B+R (do tej pory musiały to być wyłącznie prace prowadzone samodzielnie lub zlecone przez Wnioskodawcę).

Do ubiegania się o ww. środki w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", pakietu dla średnich miast, zachęcają Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Regulamin konkursu oraz warunki wsparcia dostępne są pod linkiem:
http://poir.parp.gov.pl/miasta-srednie-2018/dokumentacja-do-poddzialania-3-2-1-badania-na-rynek-i-nabor-2018-miasta-srednie


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.