Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

40 lat "Odrodzenia"

40 lat "Odrodzenia" Data publikacji: 23 kwietnia 2017Dziękuję za podejmowanie szeregu działań o charakterze profilaktycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym i integracyjnym, za pomoc i bieżącą działalność terapeutyczną- mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas obchodów 40. lecia Bytomskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Odrodzenie”.

Podczas wczorajszej uroczystej akademii, która odbyła się w auli Państwowych Szkół Budownictwa, wolontariusze i podopieczni stowarzyszenia podsumowali nie tylko ostatni rok, ale też cztery dekady działalności. W tym czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i dużej ilości empatii udało się uratować dziesiątki rodzin i wyrwać ze szponów alkoholu wielu ludzi, którzy wczoraj przybyli na uroczystość pokazując, że jak wielkie znaczenie dla mieszkańców naszego miasta ma działalność stowarzyszenia.

- Cieszę się, że nasze miasto może poszczycić tak aktywnym, w niesieniu bezinteresownej pomocy i działaniach społecznych, gronem mieszkańców i wolontariuszy. –
mówił prezydent Bartyla, gratulując członkom BSRA „Odrodzenie” okrągłej rocznicy.

Bytomskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Odrodzenie” powstało w 1977 roku. Zrzesza około 40 członków. Dla swoich członków prowadzi sekcje: sportową, fotograficzną, plastyczną, psychoterapii rodzinnej, kulturalno-oświatową oraz PTTK.

Wolontariusze pomagają także swoim podopiecznym odnaleźć się na rynku pracy i rozwiązać, często bardzo duże problemy rodzinne. Dzięki niestrudzonej i efektywnej działalności na rzecz promocji zdrowia i kształtowania ruchu trzeźwościowego na terenie naszego miasta – stowarzyszenie jest jednym z najważniejszych elementów walki z skutkami alkoholizmu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.