Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

40 lat "Odrodzenia"

40 lat "Odrodzenia" Data publikacji: 23 kwietnia 2017Dziękuję za podejmowanie szeregu działań o charakterze profilaktycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym i integracyjnym, za pomoc i bieżącą działalność terapeutyczną- mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas obchodów 40. lecia Bytomskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Odrodzenie”.

Podczas wczorajszej uroczystej akademii, która odbyła się w auli Państwowych Szkół Budownictwa, wolontariusze i podopieczni stowarzyszenia podsumowali nie tylko ostatni rok, ale też cztery dekady działalności. W tym czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i dużej ilości empatii udało się uratować dziesiątki rodzin i wyrwać ze szponów alkoholu wielu ludzi, którzy wczoraj przybyli na uroczystość pokazując, że jak wielkie znaczenie dla mieszkańców naszego miasta ma działalność stowarzyszenia.

- Cieszę się, że nasze miasto może poszczycić tak aktywnym, w niesieniu bezinteresownej pomocy i działaniach społecznych, gronem mieszkańców i wolontariuszy. –
mówił prezydent Bartyla, gratulując członkom BSRA „Odrodzenie” okrągłej rocznicy.

Bytomskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Odrodzenie” powstało w 1977 roku. Zrzesza około 40 członków. Dla swoich członków prowadzi sekcje: sportową, fotograficzną, plastyczną, psychoterapii rodzinnej, kulturalno-oświatową oraz PTTK.

Wolontariusze pomagają także swoim podopiecznym odnaleźć się na rynku pracy i rozwiązać, często bardzo duże problemy rodzinne. Dzięki niestrudzonej i efektywnej działalności na rzecz promocji zdrowia i kształtowania ruchu trzeźwościowego na terenie naszego miasta – stowarzyszenie jest jednym z najważniejszych elementów walki z skutkami alkoholizmu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.