Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

4 mln złotych na inwestycje i remonty dróg

4 mln złotych na inwestycje i remonty dróg Data publikacji: 10 sierpnia 2017Przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych w Szombierkach, modernizacja ul. Pod Brzozami, a także remonty dróg i chodników. To inwestycje, które zakończyły się lub są realizowane w Bytomiu. Kolejne już są w planach.

Największą zakończoną inwestycją /30 czerwca/ była przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Inwestycja, której koszt wyniósł prawie 1,8 mln złotych zapewniła prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.

Ważną inwestycją, która ma się zakończyć do 30 sierpnia w Bytomiu – Szombierkach jest budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 45 i Przedszkola Miejskiego nr 39. W ramach prowadzonych prac oprócz budowy dróg i oświetlenia ulicznego, powstaje również nowa kanalizacja deszczowa. Koszt tego przedsięwzięcia z budżetu miasta to 830 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizował także bieżące remonty dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które kosztowały prawie 1,2 mln zł. 563 tys. zł wydano na remonty dróg gminnych, w tym największy – ul. Pod Brzozami, zaś 630 tys. na remonty dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Wśród modernizowanych dróg były: DK 78 – ul. Żołnierska, DK 94 – Frenzla, Kolejowa, Wrocławska, Piłsudskiego, DK 11 – Strzelców Bytomskich, DK 88 – Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego, DK 79 – ul. Chorzowska,  DW 911 – Aleja Jana Pawła II, DW 925 – ul. Zabrzańska i Modrzewskiego, a także między innymi: Stolarzowicka, Powstańców Śląskich, Witczaka, Dąbrowa Miejska, Sandomierska czy Matejki.

Oprócz dróg remontowane były również chodniki – przy ulicy: Janasa, Orzegowskiej, Pomorskiej, Reymonta, Hlonda oraz na pl. Wojska Polskiego – na łączną kwotę 232 tys. zł.

W planach na najbliższe miesiące MZDiM ma remonty na ulicach: DK 11 – ul. Strzelców Bytomskich /kierunek Tarnowskie Góry, od ul. Woźniaka do skrzyżowania z Aleją Legionów, gdzie remontowane będą studnie i wpusty uliczne (studzienki kanalizacyjne), DK 79 – ul. Chorzowska oraz ul. Konstytucji /kierunek Centrum od ul. Świętej Elżbiety do ul. Popiełuszki/.

Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe remonty i inwestycje drogowe kosztowały już budżet miasta ponad 4 mln zł.

Zdjęcia - przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.