Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

4 mln złotych na inwestycje i remonty dróg

4 mln złotych na inwestycje i remonty dróg Data publikacji: 10 sierpnia 2017Przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych w Szombierkach, modernizacja ul. Pod Brzozami, a także remonty dróg i chodników. To inwestycje, które zakończyły się lub są realizowane w Bytomiu. Kolejne już są w planach.

Największą zakończoną inwestycją /30 czerwca/ była przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Inwestycja, której koszt wyniósł prawie 1,8 mln złotych zapewniła prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.

Ważną inwestycją, która ma się zakończyć do 30 sierpnia w Bytomiu – Szombierkach jest budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 45 i Przedszkola Miejskiego nr 39. W ramach prowadzonych prac oprócz budowy dróg i oświetlenia ulicznego, powstaje również nowa kanalizacja deszczowa. Koszt tego przedsięwzięcia z budżetu miasta to 830 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizował także bieżące remonty dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które kosztowały prawie 1,2 mln zł. 563 tys. zł wydano na remonty dróg gminnych, w tym największy – ul. Pod Brzozami, zaś 630 tys. na remonty dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Wśród modernizowanych dróg były: DK 78 – ul. Żołnierska, DK 94 – Frenzla, Kolejowa, Wrocławska, Piłsudskiego, DK 11 – Strzelców Bytomskich, DK 88 – Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego, DK 79 – ul. Chorzowska,  DW 911 – Aleja Jana Pawła II, DW 925 – ul. Zabrzańska i Modrzewskiego, a także między innymi: Stolarzowicka, Powstańców Śląskich, Witczaka, Dąbrowa Miejska, Sandomierska czy Matejki.

Oprócz dróg remontowane były również chodniki – przy ulicy: Janasa, Orzegowskiej, Pomorskiej, Reymonta, Hlonda oraz na pl. Wojska Polskiego – na łączną kwotę 232 tys. zł.

W planach na najbliższe miesiące MZDiM ma remonty na ulicach: DK 11 – ul. Strzelców Bytomskich /kierunek Tarnowskie Góry, od ul. Woźniaka do skrzyżowania z Aleją Legionów, gdzie remontowane będą studnie i wpusty uliczne (studzienki kanalizacyjne), DK 79 – ul. Chorzowska oraz ul. Konstytucji /kierunek Centrum od ul. Świętej Elżbiety do ul. Popiełuszki/.

Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe remonty i inwestycje drogowe kosztowały już budżet miasta ponad 4 mln zł.

Zdjęcia - przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.