Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

4 mln złotych na inwestycje i remonty dróg

4 mln złotych na inwestycje i remonty dróg Data publikacji: 10 sierpnia 2017Przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych w Szombierkach, modernizacja ul. Pod Brzozami, a także remonty dróg i chodników. To inwestycje, które zakończyły się lub są realizowane w Bytomiu. Kolejne już są w planach.

Największą zakończoną inwestycją /30 czerwca/ była przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Inwestycja, której koszt wyniósł prawie 1,8 mln złotych zapewniła prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.

Ważną inwestycją, która ma się zakończyć do 30 sierpnia w Bytomiu – Szombierkach jest budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 45 i Przedszkola Miejskiego nr 39. W ramach prowadzonych prac oprócz budowy dróg i oświetlenia ulicznego, powstaje również nowa kanalizacja deszczowa. Koszt tego przedsięwzięcia z budżetu miasta to 830 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizował także bieżące remonty dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które kosztowały prawie 1,2 mln zł. 563 tys. zł wydano na remonty dróg gminnych, w tym największy – ul. Pod Brzozami, zaś 630 tys. na remonty dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Wśród modernizowanych dróg były: DK 78 – ul. Żołnierska, DK 94 – Frenzla, Kolejowa, Wrocławska, Piłsudskiego, DK 11 – Strzelców Bytomskich, DK 88 – Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego, DK 79 – ul. Chorzowska,  DW 911 – Aleja Jana Pawła II, DW 925 – ul. Zabrzańska i Modrzewskiego, a także między innymi: Stolarzowicka, Powstańców Śląskich, Witczaka, Dąbrowa Miejska, Sandomierska czy Matejki.

Oprócz dróg remontowane były również chodniki – przy ulicy: Janasa, Orzegowskiej, Pomorskiej, Reymonta, Hlonda oraz na pl. Wojska Polskiego – na łączną kwotę 232 tys. zł.

W planach na najbliższe miesiące MZDiM ma remonty na ulicach: DK 11 – ul. Strzelców Bytomskich /kierunek Tarnowskie Góry, od ul. Woźniaka do skrzyżowania z Aleją Legionów, gdzie remontowane będą studnie i wpusty uliczne (studzienki kanalizacyjne), DK 79 – ul. Chorzowska oraz ul. Konstytucji /kierunek Centrum od ul. Świętej Elżbiety do ul. Popiełuszki/.

Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe remonty i inwestycje drogowe kosztowały już budżet miasta ponad 4 mln zł.

Zdjęcia - przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.