Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

4 kilometry z matematyką

4 kilometry z matematyką Data publikacji: 15 marca 2016Nauka matematyki poprzez zabawę? To możliwe. Udowodnili to organizatorzy Matematycznej Gry Terenowej, którzy w ten niebanalny sposób promują przedmiot, zaskarbiając sobie fanów nie tylko wśród matematycznych orłów. W czwartek, 17 marca rusza 3. edycja imprezy.

Zasady gry nie różnią się wiele od tych, które znamy m.in. z popularnych gier miejskich. Różnica polega na tym, że drużyny złożone z uczniów bytomskich gimnazjów muszą odnaleźć skrytki i rozwiązać ukryte w nich zadania matematyczne. Zwycięży ta, która najszybciej stawi się na mecie z kompletem poprawnych rozwiązań oraz zarejestruje kod utworzony z odpowiedzi.

Młodzi wystartują z Technikum nr 4 w czwartek, 17 marca o 12.00. Warto wspomnieć, że MGT challenge jest częścią 9. Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Matematyczna Gra Terenowa, którą opracowali matematycy: Beata Kołodziejczyk, Marcela Ogrodnik, Witold Sbirenda i Rafał Kapica to projekt, który realizują dwie bytomskie szkoły: Technikum nr 1 i Technikum nr 4.

Patronat nad imprezą objął prezydent Damian Bartyla.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Technikum nr 4

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.