Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czysty Bytom. Czysty kraj - razem złóżmy petycję!

Tylko zmiana przepisów w Ustawie o odpadach może zatrzymać przemienianie Polski w śmietnisko. Wspólnymi siłami przekonajmy premiera o konieczności przeprowadzenie potrzebnych zmian - mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

"Power of Diversity" na bytomskim Rynku

Blisko 40 młodych aktorów z ośmiu europejskich krajów wystąpiło wczoraj /19 maja/ w plenerowym widowisku na Rynku. W przedstawieniu „Power of Diversity (Siła Różnorodności), the Crossing Lines/Bytom” zaprezentowała się też trójka bytomian.

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Gratka dla miłośników militariów

Ponad 20 grup rekonstrukcyjnych, pokazy walk rycerskich, zabytkowych samochodów militarnych, umundurowania i uzbrojenia oraz możliwość zwiedzania podziemnego, przeciwlotniczego schronu z nowymi wystawami. Tak zapowiada się I Śląski Zlot Grup Rekonstrukcyjnych, który 31 maja o 12.00 odbędzie się w Bytomiu – Miechowicach.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

XI Metropolitalne Święto Rodziny

Zapraszamy 25 maja o 17.00 na koncert "Bytomia Rodzinne Muzykowanie" w ramach XI Metropolitalnego Święta Rodziny. Szczegóły na plakacie TUTAJ

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

30 lipca elita kolarska zawita na Śląsk!

30 lipca elita kolarska zawita na Śląsk! Data publikacji: 27 lipca 2017Już w najbliższą niedzielę, 30 lipca na Górny Śląsk zawitają najlepsi kolarze na świecie. Wśród miast goszczących kolarską elitę będzie oczywiście Bytom. Dzisiaj, 27 lipca w Katowicach odbyła się prezentacja II etapu 74. Tour de Pologne, w której udział wziął zastępca prezydenta Bytomia, Robert Dederko.

Ogromnie cieszę się, że kolarska elita po raz kolejny zawita na Śląsk. Z pewnością zobaczymy tutaj emocjonującą walkę, a wśród kolarzy nie zabraknie takich nazwisk jak: Rafał Majka czy Peter Sagan, o których głośno było podczas Tour de France
– mówił organizator 74. Tour de Pologne Czesław Lang. Do wyścigu przygotowujemy się od wielu miesięcy. Chciałem podziękować wszystkich miastom zaangażowanym we współorganizację imprezy, która należy do najważniejszych na świecie – dodał Czesław Lang.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na katowickim Rynku zaprezentowano miasta znajdujące się na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. Podkreślano na niej, że jest to jedyny typowo sprinterski etap tegorocznego Tour de Pologne, który rozpocznie się 29 lipca w Krakowie. Dzień później, w niedzielę 30 lipca kolarze z całego świata wystartują z Tarnowskich Gór. Stamtąd ruszą w stronę stolicy Górnego Śląska – Katowic, mijając po drodze Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów oraz Siemianowice Śląskie. W każdym z tych miast kolarze mają o co walczyć. W Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach kolarze będą walczyć o punkty w klasyfikacji premii lotnych, zaś w Bytomiu o punkty w ramach premii specjalnej, która będzie usytuowana na placu Jana III Sobieskiego.

Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie śląskich miast, które współorganizują Tour de Pologne. To dla nas zarówno pod względem organizacyjnym, sportowym, jak i promocyjnym najważniejsza i największa impreza sportowa w naszym mieście – mówił podczas konferencji Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkich kibiców kolarstwa do Bytomia. Wyścigowi towarzyszyć będzie impreza na placu Sobieskiego, gdzie przygotowaliśmy sześć stref dla kibiców, zaś dla dzieci oprócz szeregu atrakcji, wiele konkursów, w tym Mini Tour de Bytom – dodał Robert Dederko.

Finisz II etapu odbędzie się w Katowicach, gdzie kolarze będą mieli do pokonania trzy rundy o długości 17,5 km. Tam będą walczyć o punkty w dwóch premiach górskich, zaś sprint w okolicach „Spodka” będzie momentem, który przyprawi o mocniejsze bicie serca nie jednego kibica.

Podczas 74. Tour de Pologne zobaczymy takie ekipy kolarskiej jak: Bora-Hansgrohe, Lotto-Soudal, Movistar Team czy Quick-Step Floors, a wśród zawodników takich kolarzy jak: Rafał Majka, Peter Sagan, Bob Jungels, Vincenzo Nibali, Ilnur Zakarin, Wouter Poels oraz Domenico Pozzovivo. Każdy z nich ma szansę na osiągnięcie sukcesu podczas tegorocznego Tour de Pologne, który wystartuje już w sobotę, 29 lipca.

Przypomnijmy, że Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się na trasie Tour de Pologne, którego 74. edycja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia /29 lipca - 4 sierpnia/ 2017 roku. Najlepsi kolarze przejadą ulicami naszego miasta w niedzielę, 30 lipca. Tym samym, podobnie jak w 2016 roku, Bytom znalazł się z premią specjalną na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. Najlepsi kolarze do naszego miasta wjadą około 14.45-14.50, a na pl. Sobieskiego, gdzie będzie meta premii specjalnej kibice powinni zobaczyć walkę najlepszych kolarzy, którzy będą rywalizować o punkty do klasyfikacji premii specjalnej.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Espana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Przypomnijmy, że poza udziałem naszego miasta w 73. Tour de Pologne w 2016 roku, po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc 70. lat temu. Teraz ponownie, już po raz drugi z rzędu, zobaczymy w naszym mieście najlepsze ekipy kolarskie z Polski, Europy oraz innych regionów świata. Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarze zaprezentują się również w miastach Górnego Śląska, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć Bytomia – jednego z najstarszych miast w Polsce, obchodzącego w tym roku 763. lecie istnienia.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.