Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Budynek poczty w rejestrze zabytków

Na hasło: zabytkowa poczta w Bytomiu, na myśl nasuwa się odrestaurowany niedawno, wyjątkowej urody neorenesansowy gmach przy Piekarskiej. Tymczasem miano zabytku zyskał także modernistyczny budynek poczty przy ul. Karola Miarki 2.

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Ruszył przetarg na przebudowę boiska w Bytomiu - Miechowicach

Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. We wtorek /30 stycznia/ ogłoszono przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Dzierżonia. Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

30 lipca elita kolarska zawita na Śląsk!

30 lipca elita kolarska zawita na Śląsk! Data publikacji: 27 lipca 2017Już w najbliższą niedzielę, 30 lipca na Górny Śląsk zawitają najlepsi kolarze na świecie. Wśród miast goszczących kolarską elitę będzie oczywiście Bytom. Dzisiaj, 27 lipca w Katowicach odbyła się prezentacja II etapu 74. Tour de Pologne, w której udział wziął zastępca prezydenta Bytomia, Robert Dederko.

Ogromnie cieszę się, że kolarska elita po raz kolejny zawita na Śląsk. Z pewnością zobaczymy tutaj emocjonującą walkę, a wśród kolarzy nie zabraknie takich nazwisk jak: Rafał Majka czy Peter Sagan, o których głośno było podczas Tour de France
– mówił organizator 74. Tour de Pologne Czesław Lang. Do wyścigu przygotowujemy się od wielu miesięcy. Chciałem podziękować wszystkich miastom zaangażowanym we współorganizację imprezy, która należy do najważniejszych na świecie – dodał Czesław Lang.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na katowickim Rynku zaprezentowano miasta znajdujące się na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. Podkreślano na niej, że jest to jedyny typowo sprinterski etap tegorocznego Tour de Pologne, który rozpocznie się 29 lipca w Krakowie. Dzień później, w niedzielę 30 lipca kolarze z całego świata wystartują z Tarnowskich Gór. Stamtąd ruszą w stronę stolicy Górnego Śląska – Katowic, mijając po drodze Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów oraz Siemianowice Śląskie. W każdym z tych miast kolarze mają o co walczyć. W Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach kolarze będą walczyć o punkty w klasyfikacji premii lotnych, zaś w Bytomiu o punkty w ramach premii specjalnej, która będzie usytuowana na placu Jana III Sobieskiego.

Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie śląskich miast, które współorganizują Tour de Pologne. To dla nas zarówno pod względem organizacyjnym, sportowym, jak i promocyjnym najważniejsza i największa impreza sportowa w naszym mieście – mówił podczas konferencji Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkich kibiców kolarstwa do Bytomia. Wyścigowi towarzyszyć będzie impreza na placu Sobieskiego, gdzie przygotowaliśmy sześć stref dla kibiców, zaś dla dzieci oprócz szeregu atrakcji, wiele konkursów, w tym Mini Tour de Bytom – dodał Robert Dederko.

Finisz II etapu odbędzie się w Katowicach, gdzie kolarze będą mieli do pokonania trzy rundy o długości 17,5 km. Tam będą walczyć o punkty w dwóch premiach górskich, zaś sprint w okolicach „Spodka” będzie momentem, który przyprawi o mocniejsze bicie serca nie jednego kibica.

Podczas 74. Tour de Pologne zobaczymy takie ekipy kolarskiej jak: Bora-Hansgrohe, Lotto-Soudal, Movistar Team czy Quick-Step Floors, a wśród zawodników takich kolarzy jak: Rafał Majka, Peter Sagan, Bob Jungels, Vincenzo Nibali, Ilnur Zakarin, Wouter Poels oraz Domenico Pozzovivo. Każdy z nich ma szansę na osiągnięcie sukcesu podczas tegorocznego Tour de Pologne, który wystartuje już w sobotę, 29 lipca.

Przypomnijmy, że Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się na trasie Tour de Pologne, którego 74. edycja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia /29 lipca - 4 sierpnia/ 2017 roku. Najlepsi kolarze przejadą ulicami naszego miasta w niedzielę, 30 lipca. Tym samym, podobnie jak w 2016 roku, Bytom znalazł się z premią specjalną na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. Najlepsi kolarze do naszego miasta wjadą około 14.45-14.50, a na pl. Sobieskiego, gdzie będzie meta premii specjalnej kibice powinni zobaczyć walkę najlepszych kolarzy, którzy będą rywalizować o punkty do klasyfikacji premii specjalnej.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Espana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Przypomnijmy, że poza udziałem naszego miasta w 73. Tour de Pologne w 2016 roku, po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc 70. lat temu. Teraz ponownie, już po raz drugi z rzędu, zobaczymy w naszym mieście najlepsze ekipy kolarskie z Polski, Europy oraz innych regionów świata. Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarze zaprezentują się również w miastach Górnego Śląska, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć Bytomia – jednego z najstarszych miast w Polsce, obchodzącego w tym roku 763. lecie istnienia.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.