Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

3. Parkowa Noc Świętojańska

3. Parkowa Noc Świętojańska Data publikacji: 16 czerwca 2017Już po raz trzeci bytomianie spotkają się na wspólnej zabawie podczas najkrótszej nocy w roku. W środę /21 czerwca/ o 16.00 w Parku Miejskim im. F. Kachla zorganizowana zostanie 3. Parkowa Noc Świętojańska.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zabraknie muzyki. Na scenie muszli koncertowej zobaczymy występy dziecięcego zespołu Piccolo z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Swoją nutę odnajdą też miłośnicy szant, dla których zagra Szkocka Trupa Opcja Bytomska.

W gusta szerszej publiczności z pewnością trafi Orkiestra Męska z bogatym zestawem polskich i zagranicznych hitów. Tego dnia w Parku Miejskim nie zabraknie też turnieju rycerskiego, gier i zabaw dla dzieci przygotowanych przez rycerzy z Bytomskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde.

Nowością będą warsztaty wicia wianków z żywych kwiatów. Imprezie towarzyszyć będzie wręczenie Bytomskiej Nagrody Europejskiej. W tym roku kapituła uhonorowała Orkiestrę Muzyki Nowej, wokalistkę, Kasię Moś oraz architektów - Przema Łukasika i Łukasza Zagałę.

Organizatorem imprezy jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.
3-parkowa-noc-swietojanska_plakat.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.