Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2018, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

3. Parkowa Noc Świętojańska

3. Parkowa Noc Świętojańska Data publikacji: 16 czerwca 2017Już po raz trzeci bytomianie spotkają się na wspólnej zabawie podczas najkrótszej nocy w roku. W środę /21 czerwca/ o 16.00 w Parku Miejskim im. F. Kachla zorganizowana zostanie 3. Parkowa Noc Świętojańska.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zabraknie muzyki. Na scenie muszli koncertowej zobaczymy występy dziecięcego zespołu Piccolo z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Swoją nutę odnajdą też miłośnicy szant, dla których zagra Szkocka Trupa Opcja Bytomska.

W gusta szerszej publiczności z pewnością trafi Orkiestra Męska z bogatym zestawem polskich i zagranicznych hitów. Tego dnia w Parku Miejskim nie zabraknie też turnieju rycerskiego, gier i zabaw dla dzieci przygotowanych przez rycerzy z Bytomskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde.

Nowością będą warsztaty wicia wianków z żywych kwiatów. Imprezie towarzyszyć będzie wręczenie Bytomskiej Nagrody Europejskiej. W tym roku kapituła uhonorowała Orkiestrę Muzyki Nowej, wokalistkę, Kasię Moś oraz architektów - Przema Łukasika i Łukasza Zagałę.

Organizatorem imprezy jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.
3-parkowa-noc-swietojanska_plakat.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.