Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lipca 2018, Bogna, Brygida, Apolinary

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Data publikacji: 11 kwietnia 2018Dzięki wieloletniej działalności spółki zmieniło się oblicze bytomskiej gospodarki wodno-ściekowej - mówił prezydent Damian Bartyla, podczas jubileuszowej gali z okazji ćwierćwiecza działalności BPK. W uroczystości wzięły udział m.in. władze miasta, szefowie spółki oraz jej byli i obecni pracownicy.

Dziękując prezesowi Kazimierzowi Bartkowiakowi, prezydent przypomniał jednocześnie historię spółki i jej sukcesy. Powołana w 1993 r. uchwałą Rady Miejskiej spółka realizująca zadania komunalne w zakresie dostaw wody, odprowadzania ścieków i składowania odpadów, od początku istnienia wypełniała swe zadania w oparciu o najwyższe standardy ekologiczne i technologiczne.

To chwila, w której mogę podziękować Państwu za profesjonalną, rzetelną i sumienną pracę na rzecz Bytomia oraz za wszystkie cenne inicjatywy związane z działalnością edukacyjną, promocją ochrony środowiska, czy wspieranie sporty młodzieżowego oraz propagowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży – mówił prezydent Damian Bartyla.

Jako jedna z pierwszych polskich firm wodociągowych w Polsce już w roku 2005 wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Ze środków PHARE zmodernizowała w latach 1999-2006 i oddała do eksploatacji nowoczesną oczyszczalnię ścieków, którą wyróżniono Złotym Laurem jako Modernizację Roku.

W latach 2005-2011 zrealizowano Program poprawy gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Bytomia” współfinansowany z Funduszu Spójności za 50 mln euro. Dzięki temu gigantycznemu przedsięwzięciu udało się obniżyć straty wody. Wysoką jakość usług potwierdzają licznie otrzymane certyfikaty, nagrody, laury i wyróżnienia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.