Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Data publikacji: 11 kwietnia 2018Dzięki wieloletniej działalności spółki zmieniło się oblicze bytomskiej gospodarki wodno-ściekowej - mówił prezydent Damian Bartyla, podczas jubileuszowej gali z okazji ćwierćwiecza działalności BPK. W uroczystości wzięły udział m.in. władze miasta, szefowie spółki oraz jej byli i obecni pracownicy.

Dziękując prezesowi Kazimierzowi Bartkowiakowi, prezydent przypomniał jednocześnie historię spółki i jej sukcesy. Powołana w 1993 r. uchwałą Rady Miejskiej spółka realizująca zadania komunalne w zakresie dostaw wody, odprowadzania ścieków i składowania odpadów, od początku istnienia wypełniała swe zadania w oparciu o najwyższe standardy ekologiczne i technologiczne.

To chwila, w której mogę podziękować Państwu za profesjonalną, rzetelną i sumienną pracę na rzecz Bytomia oraz za wszystkie cenne inicjatywy związane z działalnością edukacyjną, promocją ochrony środowiska, czy wspieranie sporty młodzieżowego oraz propagowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży – mówił prezydent Damian Bartyla.

Jako jedna z pierwszych polskich firm wodociągowych w Polsce już w roku 2005 wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Ze środków PHARE zmodernizowała w latach 1999-2006 i oddała do eksploatacji nowoczesną oczyszczalnię ścieków, którą wyróżniono Złotym Laurem jako Modernizację Roku.

W latach 2005-2011 zrealizowano Program poprawy gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Bytomia” współfinansowany z Funduszu Spójności za 50 mln euro. Dzięki temu gigantycznemu przedsięwzięciu udało się obniżyć straty wody. Wysoką jakość usług potwierdzają licznie otrzymane certyfikaty, nagrody, laury i wyróżnienia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.