Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Data publikacji: 11 kwietnia 2018Dzięki wieloletniej działalności spółki zmieniło się oblicze bytomskiej gospodarki wodno-ściekowej - mówił prezydent Damian Bartyla, podczas jubileuszowej gali z okazji ćwierćwiecza działalności BPK. W uroczystości wzięły udział m.in. władze miasta, szefowie spółki oraz jej byli i obecni pracownicy.

Dziękując prezesowi Kazimierzowi Bartkowiakowi, prezydent przypomniał jednocześnie historię spółki i jej sukcesy. Powołana w 1993 r. uchwałą Rady Miejskiej spółka realizująca zadania komunalne w zakresie dostaw wody, odprowadzania ścieków i składowania odpadów, od początku istnienia wypełniała swe zadania w oparciu o najwyższe standardy ekologiczne i technologiczne.

To chwila, w której mogę podziękować Państwu za profesjonalną, rzetelną i sumienną pracę na rzecz Bytomia oraz za wszystkie cenne inicjatywy związane z działalnością edukacyjną, promocją ochrony środowiska, czy wspieranie sporty młodzieżowego oraz propagowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży – mówił prezydent Damian Bartyla.

Jako jedna z pierwszych polskich firm wodociągowych w Polsce już w roku 2005 wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Ze środków PHARE zmodernizowała w latach 1999-2006 i oddała do eksploatacji nowoczesną oczyszczalnię ścieków, którą wyróżniono Złotym Laurem jako Modernizację Roku.

W latach 2005-2011 zrealizowano Program poprawy gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Bytomia” współfinansowany z Funduszu Spójności za 50 mln euro. Dzięki temu gigantycznemu przedsięwzięciu udało się obniżyć straty wody. Wysoką jakość usług potwierdzają licznie otrzymane certyfikaty, nagrody, laury i wyróżnienia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.