Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

25 lat Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Data publikacji: 11 kwietnia 2018Dzięki wieloletniej działalności spółki zmieniło się oblicze bytomskiej gospodarki wodno-ściekowej - mówił prezydent Damian Bartyla, podczas jubileuszowej gali z okazji ćwierćwiecza działalności BPK. W uroczystości wzięły udział m.in. władze miasta, szefowie spółki oraz jej byli i obecni pracownicy.

Dziękując prezesowi Kazimierzowi Bartkowiakowi, prezydent przypomniał jednocześnie historię spółki i jej sukcesy. Powołana w 1993 r. uchwałą Rady Miejskiej spółka realizująca zadania komunalne w zakresie dostaw wody, odprowadzania ścieków i składowania odpadów, od początku istnienia wypełniała swe zadania w oparciu o najwyższe standardy ekologiczne i technologiczne.

To chwila, w której mogę podziękować Państwu za profesjonalną, rzetelną i sumienną pracę na rzecz Bytomia oraz za wszystkie cenne inicjatywy związane z działalnością edukacyjną, promocją ochrony środowiska, czy wspieranie sporty młodzieżowego oraz propagowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży – mówił prezydent Damian Bartyla.

Jako jedna z pierwszych polskich firm wodociągowych w Polsce już w roku 2005 wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Ze środków PHARE zmodernizowała w latach 1999-2006 i oddała do eksploatacji nowoczesną oczyszczalnię ścieków, którą wyróżniono Złotym Laurem jako Modernizację Roku.

W latach 2005-2011 zrealizowano Program poprawy gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Bytomia” współfinansowany z Funduszu Spójności za 50 mln euro. Dzięki temu gigantycznemu przedsięwzięciu udało się obniżyć straty wody. Wysoką jakość usług potwierdzają licznie otrzymane certyfikaty, nagrody, laury i wyróżnienia.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.