Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2017, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Z książką mi do twarzy, czyli X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki

Parada bajkowych postaci, książkowy misz-masz, w którym nie zabraknie bibliotecznych quizów i warsztatów z książką w roli głównej, a nawet modny ostatnio escape room, znalazły się w programie jubileuszowej 10. edycji Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza potrwa od 24 do 27 kwietnia.

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

 W Bytomiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich. W naborze podstawowym, który potrwa do 5 maja,  uczestniczy 41 miejskich placówek.

X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki 2017

W dniach 24 - 27 kwietnia br. odbędzie się X  edycja Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2017, którego tematem przewodnim będzie  "Z książką mi do twarzy".

X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki 2017

X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki 2017 Data publikacji: 7 kwietnia 2017Inauguracja festiwalu będzie miała miejsce 24 kwietnia o godz. 14.00  w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, gdzie nastąpi wręczenie laureatom nagród w konkursach, a uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują się
w koncercie pt.: „Muzyka lekiem na wszystko”.

Ważnym punktem festiwalu będzie „Parada Bajkowych Postaci”, z udziałem dzieci przedszkolnych i uczniów edukacji wczesnoszkolnej przy wtórze szkolnej orkiestry dętej Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu, połączone z zabawami taneczno - ruchowymi oraz czytaniem przez VIP-ów fragmentów ulubionej literatury dziecięcej.

W ramach tegorocznego festiwalu - jak co roku - zorganizowane zostaną również targi edukacyjne, w których młodzież ponadgimnazjalna uzyska informacje o kierunkach i specjalnościach dalszego kształcenia, a uczniowie szkół gimnazjalnych będą mogli zapoznać się 
z szeroką ofertą szkolnictwa pondagimnazjalnego w Bytomiu.

Festiwal zakończy spektakl pt.: „Bal Manekinów” w reż. Jerzego Stuhra w wykonaniu studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, który będzie miał miejsce w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na wszystkie zaproponowane imprezy i przedsięwzięcia festiwalowe. Bogaty
i urozmaicony program z pewnością zainteresuje całą społeczność szkolną, a także pozwoli wybrać najciekawszą, indywidualną propozycję, zarówno dla humanistów jak i umysłów ścisłych.

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty i są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na aktywny udział.

Szczegółowy program festiwalu

Autor: Wydział Edukacji

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.