Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

23-lecie Domu Nadziei

23-lecie Domu Nadziei Data publikacji: 8 września 2018Od ponad dwóch dekad Dom Nadziei pomaga osobom, które pogubiły się w życiu. Podczas dzisiejszych /8 września/ obchodów świętowała kadra pedagogiczna, podopieczni oraz ich rodziny. Gośćmi honorowymi byli podopieczni, którzy opuścili już ośrodek.

Podczas uroczystości uhonorowano trójkę byłych podopiecznych, którzy wprawdzie nie skończyli programowej terapii, ale czas jaki przebywali w ośrodku był wystarczający aby skierowali oni swoje życie na właściwe tory. Wśród tej trójki była para narzeczonych, która poznała się właśnie w ośrodku. To Kamil Żuk wraz z narzeczoną. Ośrodek to nasz drugi dom, tak go traktujemy. Chociaż nie ukończyliśmy terapii, czas jaki tu byliśmy pozwolił otworzyć nam oczy - powiedział Kamil Żuk. Tu poznałem moją narzeczoną. Ośrodek dał nam nowe życie i nową rodzinę. Obecnie mamy 3 letnią córkę i jesteśmy szczęsliwi jak nigdy – dodał.

Sekretarz Miasta Łukasz Wiejacha, w imieniu Prezydenta Bytomia wręczył ks. Bogdanowi Peciowi, dyrektorowi ośrodka upominek oraz list gratulacyjny z okazji jubileuszu.

Bytomski ośrodek prowadzony jest przez Fundację Dom Nadziei. Jego program skierowany jest do młodzieży uzależnionej. Przez 23 lata do ośrodka przyjęto ponad 2 tysiące podopiecznych. Fundacja Dom Nadziei, oprócz ośrodka dla uzależnionej młodzieży, prowadzi też poradnię profilaktyki i leczenia uzależnień, a także podejmuje różne działania profilaktyczne, prowadzi szkolenia i cykliczne konferencje naukowe.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.