Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

23-lecie Domu Nadziei

23-lecie Domu Nadziei Data publikacji: 8 września 2018



Od ponad dwóch dekad Dom Nadziei pomaga osobom, które pogubiły się w życiu. Podczas dzisiejszych /8 września/ obchodów świętowała kadra pedagogiczna, podopieczni oraz ich rodziny. Gośćmi honorowymi byli podopieczni, którzy opuścili już ośrodek.

Podczas uroczystości uhonorowano trójkę byłych podopiecznych, którzy wprawdzie nie skończyli programowej terapii, ale czas jaki przebywali w ośrodku był wystarczający aby skierowali oni swoje życie na właściwe tory. Wśród tej trójki była para narzeczonych, która poznała się właśnie w ośrodku. To Kamil Żuk wraz z narzeczoną. Ośrodek to nasz drugi dom, tak go traktujemy. Chociaż nie ukończyliśmy terapii, czas jaki tu byliśmy pozwolił otworzyć nam oczy - powiedział Kamil Żuk. Tu poznałem moją narzeczoną. Ośrodek dał nam nowe życie i nową rodzinę. Obecnie mamy 3 letnią córkę i jesteśmy szczęsliwi jak nigdy – dodał.

Sekretarz Miasta Łukasz Wiejacha, w imieniu Prezydenta Bytomia wręczył ks. Bogdanowi Peciowi, dyrektorowi ośrodka upominek oraz list gratulacyjny z okazji jubileuszu.

Bytomski ośrodek prowadzony jest przez Fundację Dom Nadziei. Jego program skierowany jest do młodzieży uzależnionej. Przez 23 lata do ośrodka przyjęto ponad 2 tysiące podopiecznych. Fundacja Dom Nadziei, oprócz ośrodka dla uzależnionej młodzieży, prowadzi też poradnię profilaktyki i leczenia uzależnień, a także podejmuje różne działania profilaktyczne, prowadzi szkolenia i cykliczne konferencje naukowe.


Galeria zdjęć:



Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.