Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rok 2017 w liczbach

Rok 2017 w liczbach Data publikacji: 3 stycznia 2018Przełom roku to naturalny czas podsumowań, również tych dotyczących statystyk demograficznych. Oprócz danych związanych z urodzeniami i zgonami, Urząd Stanu Cywilnego w Bytomiu przygotował także te dotyczące liczby udzielonych ślubów czy mieszkających w naszym mieście 100 –latków.

Ujemny przyrost naturalny w naszym mieście to od lat norma. W 2017 r. zarejestrowano w Bytomiu 1550 urodzeń, podczas gdy w zeszłym roku liczba ta wynosiła 1435. Odnotowano też 2183 zgonów - 12 więcej niż w ubiegłym roku.

Warto też przytoczyć dane o liczbie zawartych w 2017 r. związków małżeńskich. Zarejestrowano 700 ślubów (konkordatowych - 293, cywilnych – 407). Zgodnie z ustawą Prawo o aktach stanu cywilnego od 2015 roku, pary mają możliwość zorganizowania ceremonii zaślubin poza siedzibą urzędu. W tym roku z tej możliwości skorzystały w Bytomiu trzy pary.

Jubileusze 50., 60. oraz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło w minionym roku 168 par. W Bytomiu mieszka także 7 osób z trzycyfrowym wiekiem. Wśród bytomian mamy trzech stulatków, 2 osoby, które ukończyły 102 lata oraz jednego 103-latka.

Najstarszy mieszkaniec naszego miasta ma 104 lata. Według danych Wydziału Spraw Obywatelskich UM, liczba mieszkańców zameldowanych w Bytomiu na pobyt stałych wynosi 148 874 osoby.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.