Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Metropolia - od 1 stycznia wspólne bilety i większa elastyczność podróżowania

Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat. To dwie najważniejsze zmiany, integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rok 2017 w liczbach

Rok 2017 w liczbach Data publikacji: 3 stycznia 2018Przełom roku to naturalny czas podsumowań, również tych dotyczących statystyk demograficznych. Oprócz danych związanych z urodzeniami i zgonami, Urząd Stanu Cywilnego w Bytomiu przygotował także te dotyczące liczby udzielonych ślubów czy mieszkających w naszym mieście 100 –latków.

Ujemny przyrost naturalny w naszym mieście to od lat norma. W 2017 r. zarejestrowano w Bytomiu 1550 urodzeń, podczas gdy w zeszłym roku liczba ta wynosiła 1435. Odnotowano też 2183 zgonów - 12 więcej niż w ubiegłym roku.

Warto też przytoczyć dane o liczbie zawartych w 2017 r. związków małżeńskich. Zarejestrowano 700 ślubów (konkordatowych - 293, cywilnych – 407). Zgodnie z ustawą Prawo o aktach stanu cywilnego od 2015 roku, pary mają możliwość zorganizowania ceremonii zaślubin poza siedzibą urzędu. W tym roku z tej możliwości skorzystały w Bytomiu trzy pary.

Jubileusze 50., 60. oraz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło w minionym roku 168 par. W Bytomiu mieszka także 7 osób z trzycyfrowym wiekiem. Wśród bytomian mamy trzech stulatków, 2 osoby, które ukończyły 102 lata oraz jednego 103-latka.

Najstarszy mieszkaniec naszego miasta ma 104 lata. Według danych Wydziału Spraw Obywatelskich UM, liczba mieszkańców zameldowanych w Bytomiu na pobyt stałych wynosi 148 874 osoby.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.