Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Strzelców Bytomskich

720 tysięcy złotych będzie kosztował kolejny etap przebudowy ul. Strzelców Bytomskich na odcinku od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej. Prace rozpoczęte 23 października będą prowadzone dwuetapowo i potrwają do końca listopada.

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

200 tys. zł już wydano na bieżące remonty dróg

200 tys. zł już wydano na bieżące remonty dróg Data publikacji: 4 kwietnia 2017Trwają bieżące remonty nawierzchni dróg gminnych, powiatowych i krajowych w Bytomiu związane z likwidacją ubytków w jezdniach po okresie zimowym. Obecnie trwają remonty na Osiedlu Zawadzkiego i  Szombierkach, a zakończone zostały już na DK 78, DK 11 i Alei Jana Pawła II.

Do końca marca wykonano już remonty nawierzchni dróg na DK 78 – ul. Żołnierska, DK 11 ul. Strzelców Bytomskich /odcinek od ul. Woźniaka do al. Legionów/ oraz na DW 911 – Alei Jana Pawła II. Łączny koszt prac na tych drogach wyniósł 77 tys. zł. Sporą inwestycją był również remont całej ulicy Miętkiewicza, który kosztował budżet miasta 50 tys. zł. Ponadto za 13 tys. zł wykonano drobne naprawy na ulicach: Ostatniej, Świętego Piotra, Tulipanów, Dąbrowa Miejska, Celnej, Witczaka i Matejki.

Obecnie realizowane są remonty dróg, za kwotę około 60 tys. zł, na Osiedlu Zawadzkiego /Rozbark/ oraz w Bytomiu – Szombierkach.

Łączny koszt wszystkich dotychczasowych remontów wyniósł już 200 tys. zł.

Do wykonania zostały jeszcze między innymi remonty na: DK 94 /Frenzla/, DK 79 /Chorzowska i Kolejowa/, DK 11 /Strzelców Bytomskich/ oraz DW 925 /Zabrzańska/, Powstańców Warszawskich, Suchogórskiej, Podleśnej, odcinka ul. Konstytucji – Stara Cynkownia, Ostatniej, Stolarzowickiej, Sandomierskiej, Powstańców Śląskich i Kędzierzyńskiej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.