Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

200 tys. zł już wydano na bieżące remonty dróg

200 tys. zł już wydano na bieżące remonty dróg Data publikacji: 4 kwietnia 2017Trwają bieżące remonty nawierzchni dróg gminnych, powiatowych i krajowych w Bytomiu związane z likwidacją ubytków w jezdniach po okresie zimowym. Obecnie trwają remonty na Osiedlu Zawadzkiego i  Szombierkach, a zakończone zostały już na DK 78, DK 11 i Alei Jana Pawła II.

Do końca marca wykonano już remonty nawierzchni dróg na DK 78 – ul. Żołnierska, DK 11 ul. Strzelców Bytomskich /odcinek od ul. Woźniaka do al. Legionów/ oraz na DW 911 – Alei Jana Pawła II. Łączny koszt prac na tych drogach wyniósł 77 tys. zł. Sporą inwestycją był również remont całej ulicy Miętkiewicza, który kosztował budżet miasta 50 tys. zł. Ponadto za 13 tys. zł wykonano drobne naprawy na ulicach: Ostatniej, Świętego Piotra, Tulipanów, Dąbrowa Miejska, Celnej, Witczaka i Matejki.

Obecnie realizowane są remonty dróg, za kwotę około 60 tys. zł, na Osiedlu Zawadzkiego /Rozbark/ oraz w Bytomiu – Szombierkach.

Łączny koszt wszystkich dotychczasowych remontów wyniósł już 200 tys. zł.

Do wykonania zostały jeszcze między innymi remonty na: DK 94 /Frenzla/, DK 79 /Chorzowska i Kolejowa/, DK 11 /Strzelców Bytomskich/ oraz DW 925 /Zabrzańska/, Powstańców Warszawskich, Suchogórskiej, Podleśnej, odcinka ul. Konstytucji – Stara Cynkownia, Ostatniej, Stolarzowickiej, Sandomierskiej, Powstańców Śląskich i Kędzierzyńskiej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.