Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

20 lat "Integracji" w Bytomiu

20 lat "Integracji" w Bytomiu Data publikacji: 25 września 2017Środowiskowy Dom Samopomocy „Integracja”, prowadzący terapię dla osób z zaburzeniami psychicznymi, świętował jubileusz 20 –lecia działalności. Impreza stała się okazją do podsumowania pracy ośrodka oraz zaprezentowania twórczości jego podopiecznych.

Podczas uroczystości w Teatrze Rozbark uhonorowano długoletnich pracowników ośrodka, podkreślając jak ważna jest ich praca, zarówno ta z pacjentem i jego rodziną, jak też edukacyjna, zwiększająca świadomość społeczeństwa w temacie chorób psychicznych. Tego dnia najważniejszymi gośćmi byli jednak podopieczni ośrodka oraz ich rodziny.

W ramach obchodów zaprezentowano spektakl w wykonaniu uczestników i terapeutów „Spotkanie z Małym Księciem”. Przygotowania i próby do przedstawienia, stały się częścią procesu terapeutycznego, w który angażowali się wykonawcy i pozostali uczestnicy. Treść spektaklu to opowieść o trudnym doświadczeniu kryzysu psychicznego, który  niszczy człowieka.

Aktorzy pokazali publiczności drogę jaką, pokonuje się w walce o zdrowie, uwikłanie w relacjach interpersonalnych i trudności w przejściu przez pewne etapy rozwoju, by w końcu móc być sobą. Ciekawą formą, która uzupełniła wiedzę z zakresu terapii osób chorych, była prezentacja filmowa. W obrazowy sposób przybliżono ofertę aktywnej integracji i wsparcia osób narażonych na wykluczenie społeczne, dyskryminację i marginalizację.

ŚDS Integracja działa w Szombierkach od 1997 roku, a od 2013 roku jest samodzielną jednostką miejską, która obejmuje wsparciem nie tylko osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale też cierpiących na zespoły otępienne w stopniu łagodnym i umiarkowanym oraz ich rodziny. Obecnie przeznaczony jest dla 47 uczestników.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. ŚDP Integracja

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.