Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

20 lat "Integracji" w Bytomiu

20 lat "Integracji" w Bytomiu Data publikacji: 25 września 2017Środowiskowy Dom Samopomocy „Integracja”, prowadzący terapię dla osób z zaburzeniami psychicznymi, świętował jubileusz 20 –lecia działalności. Impreza stała się okazją do podsumowania pracy ośrodka oraz zaprezentowania twórczości jego podopiecznych.

Podczas uroczystości w Teatrze Rozbark uhonorowano długoletnich pracowników ośrodka, podkreślając jak ważna jest ich praca, zarówno ta z pacjentem i jego rodziną, jak też edukacyjna, zwiększająca świadomość społeczeństwa w temacie chorób psychicznych. Tego dnia najważniejszymi gośćmi byli jednak podopieczni ośrodka oraz ich rodziny.

W ramach obchodów zaprezentowano spektakl w wykonaniu uczestników i terapeutów „Spotkanie z Małym Księciem”. Przygotowania i próby do przedstawienia, stały się częścią procesu terapeutycznego, w który angażowali się wykonawcy i pozostali uczestnicy. Treść spektaklu to opowieść o trudnym doświadczeniu kryzysu psychicznego, który  niszczy człowieka.

Aktorzy pokazali publiczności drogę jaką, pokonuje się w walce o zdrowie, uwikłanie w relacjach interpersonalnych i trudności w przejściu przez pewne etapy rozwoju, by w końcu móc być sobą. Ciekawą formą, która uzupełniła wiedzę z zakresu terapii osób chorych, była prezentacja filmowa. W obrazowy sposób przybliżono ofertę aktywnej integracji i wsparcia osób narażonych na wykluczenie społeczne, dyskryminację i marginalizację.

ŚDS Integracja działa w Szombierkach od 1997 roku, a od 2013 roku jest samodzielną jednostką miejską, która obejmuje wsparciem nie tylko osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale też cierpiących na zespoły otępienne w stopniu łagodnym i umiarkowanym oraz ich rodziny. Obecnie przeznaczony jest dla 47 uczestników.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. ŚDP Integracja

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.