Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

20 lat "Integracji" w Bytomiu

20 lat "Integracji" w Bytomiu Data publikacji: 25 września 2017Środowiskowy Dom Samopomocy „Integracja”, prowadzący terapię dla osób z zaburzeniami psychicznymi, świętował jubileusz 20 –lecia działalności. Impreza stała się okazją do podsumowania pracy ośrodka oraz zaprezentowania twórczości jego podopiecznych.

Podczas uroczystości w Teatrze Rozbark uhonorowano długoletnich pracowników ośrodka, podkreślając jak ważna jest ich praca, zarówno ta z pacjentem i jego rodziną, jak też edukacyjna, zwiększająca świadomość społeczeństwa w temacie chorób psychicznych. Tego dnia najważniejszymi gośćmi byli jednak podopieczni ośrodka oraz ich rodziny.

W ramach obchodów zaprezentowano spektakl w wykonaniu uczestników i terapeutów „Spotkanie z Małym Księciem”. Przygotowania i próby do przedstawienia, stały się częścią procesu terapeutycznego, w który angażowali się wykonawcy i pozostali uczestnicy. Treść spektaklu to opowieść o trudnym doświadczeniu kryzysu psychicznego, który  niszczy człowieka.

Aktorzy pokazali publiczności drogę jaką, pokonuje się w walce o zdrowie, uwikłanie w relacjach interpersonalnych i trudności w przejściu przez pewne etapy rozwoju, by w końcu móc być sobą. Ciekawą formą, która uzupełniła wiedzę z zakresu terapii osób chorych, była prezentacja filmowa. W obrazowy sposób przybliżono ofertę aktywnej integracji i wsparcia osób narażonych na wykluczenie społeczne, dyskryminację i marginalizację.

ŚDS Integracja działa w Szombierkach od 1997 roku, a od 2013 roku jest samodzielną jednostką miejską, która obejmuje wsparciem nie tylko osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale też cierpiących na zespoły otępienne w stopniu łagodnym i umiarkowanym oraz ich rodziny. Obecnie przeznaczony jest dla 47 uczestników.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. ŚDP Integracja

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.