Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

20 lat "Integracji" w Bytomiu

20 lat "Integracji" w Bytomiu Data publikacji: 25 września 2017Środowiskowy Dom Samopomocy „Integracja”, prowadzący terapię dla osób z zaburzeniami psychicznymi, świętował jubileusz 20 –lecia działalności. Impreza stała się okazją do podsumowania pracy ośrodka oraz zaprezentowania twórczości jego podopiecznych.

Podczas uroczystości w Teatrze Rozbark uhonorowano długoletnich pracowników ośrodka, podkreślając jak ważna jest ich praca, zarówno ta z pacjentem i jego rodziną, jak też edukacyjna, zwiększająca świadomość społeczeństwa w temacie chorób psychicznych. Tego dnia najważniejszymi gośćmi byli jednak podopieczni ośrodka oraz ich rodziny.

W ramach obchodów zaprezentowano spektakl w wykonaniu uczestników i terapeutów „Spotkanie z Małym Księciem”. Przygotowania i próby do przedstawienia, stały się częścią procesu terapeutycznego, w który angażowali się wykonawcy i pozostali uczestnicy. Treść spektaklu to opowieść o trudnym doświadczeniu kryzysu psychicznego, który  niszczy człowieka.

Aktorzy pokazali publiczności drogę jaką, pokonuje się w walce o zdrowie, uwikłanie w relacjach interpersonalnych i trudności w przejściu przez pewne etapy rozwoju, by w końcu móc być sobą. Ciekawą formą, która uzupełniła wiedzę z zakresu terapii osób chorych, była prezentacja filmowa. W obrazowy sposób przybliżono ofertę aktywnej integracji i wsparcia osób narażonych na wykluczenie społeczne, dyskryminację i marginalizację.

ŚDS Integracja działa w Szombierkach od 1997 roku, a od 2013 roku jest samodzielną jednostką miejską, która obejmuje wsparciem nie tylko osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale też cierpiących na zespoły otępienne w stopniu łagodnym i umiarkowanym oraz ich rodziny. Obecnie przeznaczony jest dla 47 uczestników.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. ŚDP Integracja

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.