Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

16 mln na modernizację sieci ciepłowniczej

16 mln na modernizację sieci ciepłowniczej Data publikacji: 31 maja 2017Przebudowa i modernizacja ponad 17 km sieci ciepłowniczej oraz budowa nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Wczoraj /30maja/, podpisano umowę o dofinansowanie w ramach projektu „Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków 2015-2020”.

Pozytywna opinia Ministerstwa Energii zatwierdzająca wyniki oceny wniosku dała możliwość podpisania pierwszej umowy o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 pomiędzy WFOŚiGW w Katowicach a Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu. Umowę podpisali: Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW i Henryk Dolewka, prezes PEC Sp. z o.o w obecności Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia, Gabriela Tobora, burmistrza Radzionkowa oraz przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych.

Dotacja w wysokości ponad 16 mln zł zostanie przeznaczona na przebudowę i modernizację ok. 14,0 km nowej wysokoparametrowej sieci ciepłowniczej oraz ok. 3,2 km zewnętrznych instalacji odbiorczych. Projekt obejmuje również likwidację 10 grupowych węzłów cieplnych (dla kilku budynków) i równoczesną budowę 188 nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych.

Całkowity koszt projektu wynosi ponad 46 mln zł. Zgodnie z harmonogramem, realizacja projektu planowana jest w latach 2017 – 2020. W wyniku prac modernizacyjnych nastąpi zmniejszenie zużycia energii końcowej, czyli tej potrzebnej do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej czy klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zredukowana zostanie też emisja pyłów i gazów cieplarnianych. Do tego dojdą oszczędności związane z mniejszymi kosztami dostarczania ciepła dla mieszkańców Bytomia i Radzionkowa.

Przypomnijmy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, pełni funkcję Instytucji Wdrażającej dla Działania 1.7 - Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. 40% udziału emisji w skali kraju ma swoje źródło na terenie województwa śląskiego, dlatego też Działanie 1.7 ujęte zostało na liście przedsięwzięć Kontraktu Terytorialnego Województwa Śląskiego. O dofinansowanie w ramach Działania 1.7 mogą ubiegać się, między innymi, przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz porozumienia wspólnot mieszkaniowych z terenu Subregionu Centralnego.

Warto zaznaczyć,  że środki przeznaczone dla Subregionu Centralnego stanowią wyodrębniony budżet i projekty z tego terenu nie muszą konkurować z projektami z innych części Polski. W 2016 roku projekty w ramach Działań 1.7.2 i 1.7.3, były wybierane w trybie pozakonkursowym i mają strategiczne znaczenie dla obszaru objętego realizacją Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

W 2016 roku wnioskodawcy złożyli 24 wnioski o dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.7.2 i 1.7.3 w trybie pozakonkursowym. Wśród złożonych wniosków był wniosek o dofinansowanie projektu „Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków 2015-2020” Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.