Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"15+" - projekt Teatru Interaktywnego

"15+" - projekt Teatru Interaktywnego Data publikacji: 21 lutego 2014Śpiesz się do Beceku! Na dzisiejszy spektakl w ramach cyklu HartOFFanie Teatrem pozostało bowiem niewiele biletów. Punktualnie o 19.00 swój niezwykły projekt „15+” zaprezentuje Teatr Interaktywny. Serdecznie zapraszamy!

Teatr Interaktywny to tymczasowa nazwa zespołu, a zarazem metody pracy grupy młodych ludzi z Bytomia, którzy pod opieką instruktorów zrealizowali dotychczas trzy projekty: „Córka”, „Judyta” oraz najnowszy, którego pierwszy pokaz mogliśmy zobaczyć w grudniu minionego roku - „15 +”.

Projekt prowadzi Marcin Drzazga, biorą w nim udział m.in. uczennice śląskich liceów i studentki. Spektakl jest autorskim działaniem całej grupy. Tym razem dorośli wspólnie z nastolatkami ze sceny opowiedzą o ważnych sprawach łączących jak i dzielących pokolenia. Spektakl prowokuje do pytań o granice naszej własnej intymności, autonomii, o sposoby budowania relacji w rodzinie, związku. Weź udział w naszym projekcie. Oglądaj teatr - miej wpływ na rzeczywistość – zachęcają artyści.

Spektakl dla widzów od lat 15.

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.