Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Dzisiaj, 13 lipca Tour de Pologne w Bytomiu

Dzisiaj, 13 lipca Tour de Pologne w Bytomiu Data publikacji: 13 lipca 2016To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście w ostatnim czasie. Cieszę się, że Bytom jest jednym z miast, które znalazły się na trasie 73. Tour de Pologne. Zapraszam wszystkich bytomian dzisiaj, 13 lipca do udziału, w tej wspaniałej imprezie – mówi Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.
 
Dzisiaj czeka nas wielka impreza kolarska w Bytomiu. Podczas II etapu 73. Tour de Pologne najlepsi kolarze na świecie przejadą ulicami naszego miasta, walcząc o punkty w premii specjalnej, /meta będzie przy pl. Jana III Sobieskiego/. Na wspomnianym placu już od 12.00 rozpocznie się impreza towarzysząca - organizowana przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami. Podczas niej będzie można nie tylko oznakować swój rower, wziąć udział w licznych zabawach i grach, ale również zapoznać się z zawodem policjanta i strażaka czy zajrzeć do środka wozu policyjnego i strażackiego. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie zabraknie także słodkości i konkursów z nagrodami.
 
W miarę, jak impreza na pl. Sobieskiego będzie nabierała tempa wzrosną również emocje związane z wyścigiem, który do naszego miasta zawita ok. 16.10. Wówczas na ulicach Bytomia – Dworskiej, Powstańców Śląskich, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławskiej, Kolejowej, pl. Wolskiego, Łagiewnickiej, Świętochłowickiej, Świętego Piotra i Tulipanów – zobaczymy najlepszych kolarzy na świecie. Najwięcej emocji oczywiście nie zabraknie na pl. Sobieskiego. Tam oprócz imprezy związanej z wyścigiem, będzie także meta premii specjalnej, w której czołowi kolarze świata będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej „Premii Specjalnych 73. Tour de Pologne”.
 
Jestem bardzo zadowolony, że Bytom dołączył do miast, w których odbędzie się Tour de Pologne – jeden z największych wyścigów kolarskich na świecie – mówi Lech Piasecki, legenda polskiego kolarstwa, mistrz świata amatorów, torowy mistrz świat zawodowców oraz zwycięzca Wyścigu Pokoju. To szansa na promocję miasta w kraju i za granicą. Wyścig będzie transmitowany do 120 krajów na całym świecie – dodał Piasecki.
 
Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc prawie 70. lat temu. Teraz ponownie zobaczymy w naszym mieście najlepsze ekipy kolarskie z Polski, Europy oraz innych regionów świata. Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbędzie się pod hasłem „Szlakiem historii”. Zaprezentowane zostaną miasta, które odegrały w historii naszego kraju szczególne znaczenie. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć Bytomia, jednego z najstarszych miast w Polsce.

Dla naszego miasta to ogromna promocja nie tylko w kraju, ale również za granicą. Transmisja z przebiegu Tour de Pologne będzie się odbywać aż do 120 krajów na całym świecie, a wyścig będzie relacjonowany w 52 językach.
 
Honorowy patronat nad 73. Tour de Pologne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Udekorujmy miasto na Tour de Pologne

Nasze miasto bierze również udział w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne”. Zachęcamy mieszkańców do udziału w konkursie.

Wystarczy udekorować na trasie przejazdu wyścigu w Bytomiu /w dniu 13 lipca/ okna mieszkań, domy, witryny sklepów, a także samochody w barwy narodowe lub przedmioty związane z wyścigiem Tour de Pologne oraz nawiązujące do najważniejszego symbolu wyścigu – roweru. Kibiców z kolei, którzy wybiorą się, aby na żywo zobaczyć jedną z najważniejszych imprez kolarskich na świecie zachęcamy do ubioru w barwy biało-czerwone lub niebiesko-żółte.

 
foto5.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.