Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

12. Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego

12. Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego Data publikacji: 4 listopada 201720 koncertów w kilkunastu miastach, również w Bytomiu. Występy znakomitości polskiej i światowej sceny muzycznej. Tak zapowiada się XII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego. Pierwszy koncert w naszym mieście, 17 listopada w kościele p.w. Św. Trójcy.

Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego jest wydarzeniem, które już na stałe wpisało się w artystyczny kalendarz Bytomia. Od wielu lat konsekwentnie buduje swój wizerunek poprzez unikatowy repertuar i udział znakomitych artystów.

W piątek, 17 listopada w kościele p.w. Św. Trójcy przy ul. Kwietniewskiego1 od 19.00 królować będą znakomici soliści z Polski, Czech i Niemiec oraz Baroque Collegium 1685 pod mistrza epoki baroku – Johanna Sebastiana Bacha.

Od kilku lat tradycją festiwalu jest występ Capelli Cracoviensis, prezentującej program zarówno na Śląsku jak i w Krakowie. W tym roku zespół wystąpi 19 listopada w kościele p.w. Św. Jacka, przy ul. Matejki 1, a następnie powtórzy koncert cztery dni później w krakowskiej Cricotece, podczas których zabrzmią dzieła Gorczyckiego, Telemanna i Bacha.

28 listopada w Bytomiu odbędzie się Koncert kolędowy, który da nam kolejną okazję, by poczuć magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W ten nastrojowy wieczór wprowadzi nas słynne Concerto grosso op. 6 nr 8 Arcangelo Corellego, nazwane przez samego kompozytora „Na noc Bożego Narodzenia”. Po nim zabrzmi niezwykły utwór, jakim bez wątpienia jest Symfonia Kolęd Adama Wesołowskiego.

Oryginalnie opracowane kolędy wykona Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, dla której utwór został skomponowany. Zespół pod kierownictwem Marka Mosia będzie towarzyszył solistom – Kasi Moś i Andrzejowi Lampertowi.

Wyjątkową scenerią koncertu będzie 30 listopada dziedziniec Sądu Rejonowego w Bytomiu, gdzie zespół Octava Ensemble zaprezentuje utwory Gorczyckiego, Pękiela, Tallisa, Lauridssena oraz pop songs w koncercie Enjoy the Sound.

Festiwal potrwa do 3 grudnia.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na: www.gorczycki.pl.

Sponsorami Festiwalu są: Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S. A., Elektrobudowa S. A., Bank Zachodni WBK oraz 3S Data Center. 
Koncerty w Bytomiu.jpg

 

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Krzysztof Lisiak

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.