Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

11. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego w Bytomiu

11. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego w Bytomiu Data publikacji: 15 listopada 201617 koncertów w kilkunastu miastach, również w Bytomiu. Występy znakomitości polskiej i światowej sceny muzycznej. Tak zapowiada się XI Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego. Pierwszy koncert w naszym mieście już 1 grudnia w niecodziennej scenerii...

Tegoroczny festiwal zostanie oficjalnie zainaugurowany 19 listopada w Chorzowie i potrwa do 4 grudnia. W ciągu dwóch tygodni, wystąpi plejada znakomitych artystów z kraju i ze świata, wśród których znaleźli się m.in. Gabrieli Players, Le Parlement de Musique, Paul McCreesh, Martin Gester, Janusz Wawrowski, Eugénie Warnier, Cracow Singers,, Marcin Wyrostek, Renata Pokupić.

Nie zabraknie też stałych bywalców, a zarazem ulubieńców festiwalowej publiczności – Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovii, Aukso, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Cameraty Silesii.

Bytomską odsłonę festiwalu zainauguruje 1 grudnia o 19.00 koncert Gabrieli Players, a areną tego niezwykłego wydarzenia muzycznego będzie dziedziniec Sądu Rejonowego przy ul. Piekarskiej 1. Występujący po raz pierwszy w Polsce Gabrieli Players z Wielkiej Brytanii, znany i podziwiany jest na całym świecie za niezwykłą dbałość o detal, kunszt wykonawczy i wierność historyczną.

Artyści wykonają program składający się z dzieł włoskich mistrzów baroku, których interpretacje przyniosły im największą sławę. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki są do odbioru w Biurze Promocji Miasta Bytomia przy Rynku 7.

W przededniu 225. rocznicy śmierci W. A. Mozarta – 4 grudnia w Operze Śląskiej w Bytomiu 11. Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego dobiegnie końca. Maestro Paul McCreesh i uwielbiana przez publiczność Sinfonietta Cracovia wykonają słynną „Symfonię Jowiszową” Mozarta oraz „Symfonię Żałobną” Haydna, a gwiazdą wieczoru będzie genialna chorwacka sopranistka Renata Pokupić W jej wykonaniu bodajże najwspanialsza osiemnastowieczna aria koncertowa – „Scene di Berenice” Haydna.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na: www.gorczycki.pl.

 
banner bytom gorczycki.jpg
 

Autor: AK
Zdjęcia: www.gorczycki.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.