Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Forum bytomski.pl Historia Miasta i Zabytki

Forum poświęcone w całości historii miasta Bytom i jego zabytkom. Zapraszamy do dyskusji!

1050-lecie chrztu Polski - Dobrawa, matka polskich królów

1050-lecie chrztu Polski - Dobrawa, matka polskich królów Data publikacji: 11 marca 2016To temat prezentacji i prelekcji historycznej poświęcony obchodzonej w tym roku 1050-rocznicy chrztu Polski. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 16 marca, nie tylko historyków, ale każdego kto interesuje się dziejami naszego państwa.

Chrzest Polski w 966 roku był przełomowym wydarzeniem w historii tworzącego się państwa polskiego. Nie tylko wzmocnił autorytet księcia Mieszka I, ale przede wszystkim zahamował potencjalne działania chrystianizacyjne ze strony sąsiednich Niemiec, które w tym czasie zwłaszcza na Połabiu /tereny na wschód od Polski/ prowadziły ożywioną misję, mającą na celu schrystianizowanie zamieszkałych tam plemion.

Podczas wystawy zobaczymy nie tylko ilustracje, ryciny i szkice prezentujące jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski, ale także medale, banknoty, monety, znaczki ukazujące postacie związane z tematem prelekcji oraz Janem Pawłem II – jedynym polskim papieżem w historii naszego kraju.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zobaczą pokaz multimedialny oraz wezmą udział w prelekcji.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, Urząd Miejski w Bytomiu i Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu.

Zapraszamy 16 marca o 17.00 do sali wykładowej MBP w Bytomiu przy Placu Jana III Sobieskiego.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.