Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2018, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

10 mln na przebudowy bytomskich dróg Data publikacji: 17 lutego 2018Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Należy zauważyć, że kwota wsparcia jaką otrzyma Bytom jest największa wśród wszystkich miast Metropolii.

I tak Bytom otrzyma dofinansowanie na projekt przebudowy ul. Katowickiej w związku z planowaną przez Tramwaje Śląskie S.A. przebudową torowiska tramwajowego (3 mln zł.) oraz przebudowę skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Reja (ponad 3 mln zł.). Z listy rezerwowej do dofinansowania zakwalifikowały się projekty przebudowy ul. Frenzla (2 mln 800 tys. zł.) oraz Al. Jana Pawła II (1 mln 216 tys. zł).

Przypomnijmy, że podczas grudniowej sesji zgromadzenia GZM tworzący ją samorządowcy przyjęli m.in. budżet na 2018 r. i wieloletnią prognozę finansową na lata 2018-2023. W budżecie na inwestycje i zakupy inwestycyjne przewidzieli ponad 130 mln zł., z czego 100 mln zł zabezpieczono jako dotacje celowe na dofinansowanie zadań inwestycyjnych gmin członkowskich.

Fundusz Solidarności ma wspierać inwestycje gmin Metropolii, zmniejszając różnice w rozwoju poszczególnych jej członków. Przyznane gminom członkowskim dotacje w  większości dotyczyły projektów drogowych. Środki będą trafiały do gmin na podstawie umów zawieranych z GZM. Zgodnie z założeniem funduszu co roku jego wartość ma być zmniejszana na rzecz realizacji dużych projektów strategicznych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Radio eM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.