Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

10 mln na przebudowy bytomskich dróg Data publikacji: 17 lutego 2018Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Należy zauważyć, że kwota wsparcia jaką otrzyma Bytom jest największa wśród wszystkich miast Metropolii.

I tak Bytom otrzyma dofinansowanie na projekt przebudowy ul. Katowickiej w związku z planowaną przez Tramwaje Śląskie S.A. przebudową torowiska tramwajowego (3 mln zł.) oraz przebudowę skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Reja (ponad 3 mln zł.). Z listy rezerwowej do dofinansowania zakwalifikowały się projekty przebudowy ul. Frenzla (2 mln 800 tys. zł.) oraz Al. Jana Pawła II (1 mln 216 tys. zł).

Przypomnijmy, że podczas grudniowej sesji zgromadzenia GZM tworzący ją samorządowcy przyjęli m.in. budżet na 2018 r. i wieloletnią prognozę finansową na lata 2018-2023. W budżecie na inwestycje i zakupy inwestycyjne przewidzieli ponad 130 mln zł., z czego 100 mln zł zabezpieczono jako dotacje celowe na dofinansowanie zadań inwestycyjnych gmin członkowskich.

Fundusz Solidarności ma wspierać inwestycje gmin Metropolii, zmniejszając różnice w rozwoju poszczególnych jej członków. Przyznane gminom członkowskim dotacje w  większości dotyczyły projektów drogowych. Środki będą trafiały do gmin na podstawie umów zawieranych z GZM. Zgodnie z założeniem funduszu co roku jego wartość ma być zmniejszana na rzecz realizacji dużych projektów strategicznych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Radio eM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.